Netradiční vyšetřovací duo kapitána Vašátka a malíře Horáce vyráží na ryby i na pátrací akci po vrahovi mladé stopařky. Podle bestselleru Hany Proškové.
Režie: Lucie Bělohradská. Scénář: Jana Knitlová. Hrají: Viktor Preiss, David Matásek, Jan Dolanský, Matěj Hádek a další.
Případ pro rybáře

Náruživým čtenářům české detektivky není třeba představovat jméno spisovatelky Hany Proškové. Na její detektivky se během 70. a 80. minulého století stály fronty. Pamětníci jistě znají televizní film Měsíc s dýmkou, který vznikl podle jedné z prvních novel spisovatelky už před více než padesáti lety. Podle její předlohy natočila Česká televize v roce 1989 v režii Dušana Kleina titul Zrcadlo nenávisti.

V roce 2013 se chopili autoři a scenáristé detektivek Hany Proškové znovu ve volné sérii Případů pro… Dnes uvádíme první z nich. V televizním filmu Lucie Bělohradské podle scénáře Jany Knitlové se na scénu vrací kriminalista Vašátko a jeho přítel malíř Horác, aby během svého rekreačního pobytu na rybách jen tak mimochodem vypátrali vraha mladé stopařky. Kriminalistu Vašátka hraje Viktor Preiss, jeho přítele, malíře a sukničkáře, David Matásek.

Režie: Lucie Bělohradská. Scénář: Jana Knitlová. Hrají: Viktor Preiss, David Matásek, Jan Dolanský, Matěj Hádek a další.

Napište nám