Kapitán Vašátko a malíř-detektiv Horác tentokrát hledají člověka zodpovědného za smrt programátora. Podle knižního bestselleru Hany Proškové.
Režie: Lucie Bělohradská. Scénář: Jana Knitlová. Hrají: Viktor Preiss, David Matásek, Jaromír Dulava, Vladimír Polívka a další.
Případ dvou básníků

Další díl volného cyklu detektivek renomované autorky Hany Proškové, tentokrát podle knižního bestselleru Smrt programátora. Známá dvojice kapitán kriminální policie Vašátko (V. Preiss) a malíř, bohém a detektiv amatér Horác (D. Matásek) bude tentokrát pátrat po vrahovi autora tzv. počítačových básní. Kristián Vích (O. Malý) je matematik blížící se čtyřicítce. Ve svém pracovním kolektivu je velice oblíbený. Potají chodí s Terezou (T. Krippnerová), manželkou násilnického kolegy (R. Mácha). Milenci chystají Terezin rozvod a společný život. Despotická Víchova matka (E. Vášáryová) má ale se synem jiné plány a mezi kolegyněmi svoji favoritku. Jednoho dne je ale Kristiánova mrtvola nalezena v řece a pachatel je pochopitelně neznámý…

Napište nám