Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky.

Letošní večer se ponese v duchu motta „Pošli to dál“. Světluška tím vybízí k pomoci nevidomým a zároveň ukazuje, jak nevidomí pomáhají lidem kolem sebe, dokáží je motivovat a jsou inspirací ostatním.

Také v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty a za doprovodu smyčcového kvintetu a Světluščího sboru, složeného z Kűhnova dětského sboru a nevidomých dětí Školy J. Ježka a ZŠ pro žáky s poruchami zraku na nám. Míru v Praze.

Součástí večera budou předtočené reportáže Den POTMĚ, ve kterých FMX jezdec Martin Koreň a zrakově postižená Šarlota Kušnírová jezdí na motorce, hudebník a zpěvák Miro Žbirka a nevidomá Ráchel Skleničková spolu hrají a herec Jiří Langmajer a nevidomý Petr Veselý se potápějí. Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá, s nevidomým sportovcem, trenérem a koučem Markem Moflárem z Prahy.

Benefiční večer je poděkováním všem, kteří Světlušce pomáhají. Od vzniku projektu v roce 2003 se do něj zapojilo přes 100 tisíc dobrovolníků a na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým dětem a dospělým bylo rozděleno více než 165 milionů korun, a to přímo, nebo prostřednictvím organizací, které poskytují těmto lidem podporu a služby zejména v oblasti rané péče, vzdělávání, seberealizace a zaměstnávání.

Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít linek call centra a prostřednictvím operátorek přislíbit finanční dar, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100.

Světlušce také mohou odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA 60 nebo pro dlouhodobou podporu ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 60 (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž dárcům otevřené po celý rok.

www.svetluska.net

Napište nám