Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Jan Rada 27. 8. 2021 22:05 Reagovat 0 0

  Je to i dnes

  Je mi líto těch žen... mám nicméně z doby "svobody" podobnou zkušenost, kdy malá záminka má nakonec "nedozírné" následky pro život... Byl jsem na ZŠ otipnut, že bych mohl mít sklony k násilí. (Měl jsem, pravda, ze své strany, konflikty se spolužákem, jehož otec byl pravděpodobně tajný... ale nevýznamné.) Na SŠ? přibylo podezření na drogy, v prvním ročníku VŠ bohužel podezření na nebezpečné ovlivnění islámem. To bylo vážné, a dnes je to deset let, co jsem denodenně intenzivně obtěžován, nemám se jak bránit, a druhá strana své chyby nechce uznat...

  • Jan Rada 28. 8. 2021 03:37 Reagovat 0 0

   Dodatek ...

   Psal jsem ještě před pasáží o důsledcích pro rodiny, po propuštění... Je to hrozné. ...nicméně i u mě jsou... Mám např. chodit k psychologovi... (Když budu,) bude mi lhát, převychovávat mě (sledování nebylo; normální je to a to). Jsem nucen do práce, ale některé činnosti jsou (psychickým nucením) upírané, jiné vyžadované. Je to nucení ke změně životního stylu. Možná to tehdy bylo horší - ale v psychologické vyčuranosti si s tím věřím tahle doba nezadá. Ženy mluvily také o víře. Já jsem tolik let (duševně) týrán - ale víra (tak, jak jsem k ní došel) je mi upírána, je potlačována, ubíjena...

 • Martin Dvořák 25. 8. 2021 14:55 Reagovat 3 0

  Hluboká úcta

  těmto silným osobnostem! V jaké době bez paměti a svědomí to žijeme? Kdy následovníci této zločinecké komunistické strany bezostyšně kážou o pravdě a právech a nemalá část společnosti jim věří a vzpomíná, jak bylo za komunistů dobře? Bravo ČT, i když jsou opět snahy Vás umlčet. Smutné…..

 • Jiří Alexy 7. 6. 2021 00:43 Reagovat 3 11

  Otřesná manipulace

  Tak od ČT už klasika. Kdyby mladá generace nepohrdala starými, našla si čas si povídat se svými babičkami a dědy, věděla by pravdu.

  • Jirka z Mělníka 8. 6. 2021 17:12 Reagovat 4 0

   Manipulace?!

   Manipulace od ČT?! Co tím sakra myslíte?!

  • Pavlína 26. 9. 2021 07:26 Reagovat 0 0

   Nemyslím si, že babičky a dědové dnešní mladé generace tuto dobu zažili, naopak jako učitelka shledávám mladou generaci velmi nadějnou a jejich rodiče a prarodiče na ně často mají špatný vliv.

 • Renata Kompusova 2. 6. 2021 21:10 Reagovat 4 1

  Ráda bych se nato pidivala

  Nejde mi to stáhnout určitě je to moc zajímavý dokument dle těch komentářů co jsem si přečetla a souhlasím tady z lidma co napsaly dát to do výuky do škol Patří jim velká pocta a cest jejich památce

  • Divačka62 6. 6. 2021 20:01 Reagovat 2 1

   dokument

   Je tady na stránkách ČT

 • Lukas 2. 6. 2021 13:05 Reagovat 14 1

  tohle by melo jit hlavne na Youtube

  a prilozit anglicke titulky! ziju uz 13 let v zahranici a myslim si ze nejen cechy by zajimalo jake to u nas za komunistu bylo.

 • Karel Tomaštík 17. 11. 2019 20:27 Reagovat 39 1

  Toto patří do výuky do škol

  Tento dokument by měl být povinnou součástí RVP všech škol. Nejsem si jistý, jestli už na ZŠ, ale určitě by to mělo být probíráno velmi důkladně v hodinách ZSV a dějepisu na středních školách všech typů. Skvělý dokument!

 • Jana 16. 11. 2019 19:18 Reagovat 27 1

  Statečné ženy

  Kdo nezažil, těžko pochopí, co tyto ženy musely prožívat. Jako matka si nedokážu představit, jak musím žít bez svých malých dětí. Je mi z toho smutno, co dokázal režim napáchat na lidských osudech. Snad se všichni viníci smaží v pekle...

  • Zdena Kohoutová 26. 8. 2021 11:21 Reagovat 1 0

   Zdena

   Nesmíš plakat....název filmu, ale já jsem plakala, protože t o co zažily ty statečné chudinky se nesmí zapomenout. Děti naše : Zajímejte se o historii!! Jen tak si vytvoříte správné postoje pro svůj další život a názory na politiku. To přeci nejde zapomenout!

 • zdeněk vlk 28. 6. 2018 18:39 Reagovat 24 2

  Takové dokumenty by tu měly být trvale k dispozici

  A ne jako např.Dokumentární tetralogie Jiřího Stránského a Milana Maryšky, představující neokázalé hrdiny třetího odboje, aby neslavné kapitoly české historie neupadly v zapomnění (2000) Proč jsou takové "perly" po krátkém čase nedostupné?

 • Dee 25. 6. 2018 12:29 Reagovat 31 2

  Velice hluboký dokument

  Dokument mě , i coby matku dvou školkových dětí, velice hluboko zasáhl. Přiznám se, že jsem místy měla opravdu hodně na krajíčku. Nádherné ženy, silné ženy. Tohle by se mělo v rámci dějepisu pouštět novým generacím. My jsme to ještě měli z první ruky od prarodičů (někteří od pra-prarodičů). Tohle se nikdy nesmí zapomenout.

 • Petr 1. 6. 2018 14:52 Reagovat 31 2

  Lidi jsou svine.

  Nejhorsi je to, ze to delali Cesi vlastnim obyvatelum!

  « | | 1 2 | | » (2)

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi