Ondřej Horák sleduje cesty výjimečných děl z ateliérů do výstavních síní. UNES-CO Kateřiny Šedé na Mezinárodním bienále výtvarného umění v Benátkách. Nový cyklus ČT. Režie B. Beňová

Nejrespektovanější česká umělkyně Kateřina Šedá se dlouhodobě věnuje náročným projektům na pomezí umění a sociálně kritických realizací. Jako jedna z mála českých tvůrců je pravidelně zvána ke spolupráci se zahraničními galeriemi, festivaly či přehlídkami.

Ve své tvorbě se zaměřuje především na interakci s lidmi, kteří s uměním obvykle nemají nic společného. Dokument sleduje účast Kateřiny Šedé na Benátském bienále architektury, kde proměnila česko-slovenský výstavní pavilon v ústředí fiktivní organizace UNES-CO, jejíž název vznikl z přesmyčky „CO město UNESE“. Hlavním úkolem organizace je usilovat o udržení normálního života v centrech postižených měst. Šedá proto vytvořila seznam ohrožených činností a najala zaměstnance, aby tyto aktivity za úplatu provozovali v Českém Krumlově s cílem vrátit tomuto turistickému centru „obyčejný život“.

Kateřina Šedá
výtvarnice

Kateřina Šedá

* 12. 12. 1977


Stopáž26 minut
Rok výroby 2020
 P ST AD HD
ŽánrDokument