Energická moderátorka Eva přichází s nápady, recepty a návody, jak si vylepšit a zpříjemnit domov. Připravili: J. Timková, E. Vrbková, J. Pivoňka, M. Herz a další

Obsah dílu

Přehrát vše

Dnes se Eva pustí do úklidu lednice a upeče muffiny se šunkou a pórkem podle hesla „co dům dal“. Od diváka dostala tip na nožičky ke své malované bedně. Vznikne z ní nakonec velmi pěkný stolek. Zdobí si vánočně dům. K novým šatům potřebuje pěkné náušnice, tak se pustí do jejich výroby. Honzu chce překvapit zajímavým dárkem. Rozhodla se, že to bude originální dřevěná socha na zahradu. Večer se chystá na oslavu kamarádčiných narozenin. Vytvoří pro ni dva dárky. Ušije jí obal na knihu a zhotoví elegantní vestu. Nesmí chybět ani čokoládový dort. Připraví ten nejjednodušší, jaký jste kdy dělali a nejlepší, jaký jste kdy jedli. Vánoce, na které se Eva každoročně nesmírně těší, se neúprosně blíží. Ukáže, jak rychle upéct cukroví, když nemáte čas nebo nechcete trávit advent v kuchyni.

Návody

Slušivá vestička bez šití

Na vestičku potřebujete 80 cm látky, která se netřepí, je poddajná a měkká. Může to být fleece, netřepivý úplet, ale například i pařená vlna nebo měkký softshell.

Střih je univerzální velikost, který si můžete lehce přizpůsobit - vestičku si můžete udělat i delší a otvor na ruce doporučujeme střihnout nejdříve s menším otvorem, vyzkoušet a potom upravit, aby nebyl zbytečně moc velký. Znáte to, z menší díry větší uděláte lehce, obráceně to nejde.

Střih si přeneste na přeloženou látku a naměřte, nebo ještě lépe udělejte si střih z papíru a ten na látku překreslete a vestičku podle střihu ustřihněte.

Pokud chcete šít, můžete vestičku zaobroubit nebo hezky vypadají dvě látky sešité proti sobě. Fantazii se meze nekladou.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2018
 P ST AD HD