Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Přemysl 23. 3. 2021 17:17 Reagovat 2 0

  Saul Padover, devětatřicetiletý vídeňský rodák, byl důstojníkem americké zvláštní jednotky pro psychologický boj. Před patnácti lety tuto zemi opustil coby student a nyní ji nepoznával. A zajímalo ho, proč to Němci nechali zajít tak daleko... Po porážce Německa v první světové válce byly na Německo uvaleny obrovské, nadměrné sankce a když v roce 1929 začala světová hospodářská krize, životy lidí v Německu se rychle propadaly do velké bídy. Německý kancléř, Rakušan Hitler, označil německé lidi za tzv. nadlidi, kteří jsou oprávněni vládnout tzv. podlidem, podlidi zotročit nebo vyvraždit a jejich majetky včetně území zabrat pro Němce. Diktátor Hitler se krvavým terorem rychle a nemilosrdně zbavoval svých kritiků a domnělých nebo skutečných nepřátel. Sliboval Němcům nádherný život v dostatku, když se sjednotí a podřídí se jeho plánům na světovládu "nadřazených" Němců. V takto vedené diktátorské vládě a politice se Němci s Hitlerovými názory a plány ztotožňovali - buď se skutečným nadšením a s důvěrou k Hitlerovi nebo ze strachu, aby nebyli uvězněni v koncentrácích nebo rovnou zavražděni. Kdo vládne pyšně, bezohledně a krutě, napáchá plno zla a také zle skončí. Když lidé žijí v souladu s biblickými Božími příkazy, jednají co nejvíc pokojně, trpělivě, mírumilovně, laskavě, k jejich rysům patří umění sebeovládání, dobrota, mírnost a láska k lidem.

 • Alfierri 18. 9. 2019 10:34 Reagovat 3 4

  Proč ČT stále připomíná nejhorší vyvrhele lidstva?

  .

 • Max 16. 9. 2019 23:20 Reagovat 4 13

  Max

  A teď si představme, že se něco podobného v Německu odehrává i dnes. Znovu. Masy Němců mlčí a za nic nemohou, zatímco šílená vládnoucí klika, kterou sami zvolili, zaplavuje jejich vlastní stát a potažmo celou Evropu vetřelci. Je to vůbec normální? Nikdy jim nemělo být dovoleno svůj stát znovu sjednotit. Celou Evropu budou zatahovat do katastrof znovu a znovu.

 • chose01 10. 9. 2019 14:56 Reagovat 10 0

  Zlo ,

  zlo má mnoho podob, a jedním z nich je právě nevšímavost k nepravostem které se dějí , protože to je přeci mnohem jednodušší než aktivně zakročit , takhle němci nechali nacisty dělat co oni uznali za vhodné. Byli by jsme jiní ? Stejně i dnes slyším řeči ne nepodobné k tomuto , proč někdo demonstruje svou nespokojenost , vždyť jsou volby , ano i Hitler volby vyhrál , to ovšem neznamená , že pokud někdo vyhraje volby může dělat úplně cokoliv . Stejně jako tehdy , v jakékoliv době je potřeba politiky kontrolovat , nenechat je myslet si že mají absolutní moc !!

 • max 10. 9. 2019 08:36 Reagovat 3 0

  hitlerův lid

  Neboj se nepřátel,nanejvýš Tě můžou zradit,neboj se vrahů,nanejvýš Tě můžou zabít.Boj se lhostejných,kvůli nim se děje zrada a vražda!

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi