Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Pavelsosna 2. 5. 2021 22:06 Reagovat 6 0

  Konečná zastávka

  Moc díky za tento dokument. Tento vlak zastavil kousek za Výhní a v podstatě na hranicích Protektorátu. Moje máma mi o tom vyprávěla. Líčila tu hrůzu a ty ubožáky, kteří (mimo jiné) přespávali ve Výhni ve stodolách nebo chlévech a kteří ani pořádně nemohli jíst. Dobře, že se na ty věci nezapomíná....

  • maruška 3. 5. 2021 22:07 Reagovat 2 0

   nikdy nesmíme

   zapomenout a odpustit zločiny německého národa netvrďte stále, že nacisti.!!!!!!!!maruška

 • Karel Afrikanus 30. 4. 2021 20:40 Reagovat 7 0

  Vlak smrti

  Češi si rádi kálí do vlastního hnízda, ale měli bychom na sebe být hrdí. Tedy aspoň na většinu z nás. To, že tento dokument natočili Němci, protože žádný Čech k tomu nenašel odvahu, také o něčem svědčí. Když žijeme rok a čtvrt s koronou, tak si teprve plně uvědomuji, jak se ta válka táhla. Vždyť Protektorát trval více, než 6 let!

 • M 30. 4. 2019 23:05 Reagovat 9 37

  Překvapivé

  To byli ještě Češi solidární, laskaví a dojemně altruističtí. A to v době, kdy během Protektorátu sami trpěli nedostatkem. Ovšem dnes se, pod vlivem politiků, kteří toho rádi zneužívají kvůli vlastnímu prospěchu (Kanimůra, Bureš...), iracionálně bojí imaginárních uprchlíků...

  • Dennis Olley 5. 5. 2020 00:07 Reagovat 29 0

   Imaginárních?

   Myslíte, že Česko má málo migrantů? Doufám, že třeba Ukrajince také považujete za lidi a co dalších národností žije v ČR naprosto bez potíží +500 000. Nedivte se, že lidi, kteří dnes v čase C19 ze Španělsku platí převaděčům za to, aby jim pomohli zpět do Afriky, do „válečné” zóny, ze které prý prchali nikdo moc nechce. Nejsou dávky, není kšeft s drogami a turisty v ulicích = sen se rozplynul. Vesměs jde o lidi jiné kultury, jiných hodnot, kteří se nechtějí přizpůsobit, nechtějí přijmout způsob života země, ve které milostivě prosí o přijetí (ano, když někam chcete místní vás musejí chtít, mají právo odmítnout nebo jim práva upřete?), a kteří ve velkém % lžou o svém původu (17 = 27 let), věku i vzdělání, které bývá často základní (často nedokončené). Nesrovnávejte je s lidmi z transportů, kteří si skutečně prožili utrpení ani s těmi, kteří kdysi emigrovali z ČSSR, jak je zvykem některých aktivistů, protože nevím o jediném případu, kdyby Čechoslovák požadoval třeba po kanadských úřadech, aby tam začali znárodňovat (krást), zavádět socialismus (totalitu), nenaučil se místní jazyk a nepřijmul místní způsob života (tradice z rodné vlasti si můžete doma zachovat, ale nikomu dalšímu je vnucovat nesmíte). Víte kolik Turků dnes stále nemá dobrou němčinu, kolik jich podporuje místo Německa, Turecko s Erdoganem v čele, víte, kolik rozbrojů mezi Turky a Kurdy v Německu je jen za poslední roky? To je dle vás integrace? Jak vysvětlíte nárůst Afrických gangů na jihu Francie, které donutili posilovat v místě státní ozbrojené složky (vznikají přímo speciální), chcete to také v ČR? Já ne, kdo chce, ať si zažádá oficiální cestou a bude mu sděleno, zda má nebo nemá na dočasný (zdůrazňuji) azyl nárok. Doma nebo v první bezpečné zemi.

  • Max 8. 5. 2020 22:38 Reagovat 29 2

   Češi mají pořád velké srdce!

   A to právě nenávistní havlisté, kteří plivou na vše vlastenecké, národní, české a lezou Bruselu do anusu, nemohou překousnout. A tak alespoň špiní národ, ze kterého vzešli a kterému se odrodili. My pomáháme z vlastní vůle, dobrovolně a těm, kteří to skutečně potřebují. Jak se vůbec opovažujete srovnávat vychrtlé vězně z koncentráků vašich německých přátel, s ekonomickými vetřelci a islámskými zabijáky dnešních časů!

 • Miras 29. 4. 2019 21:48 Reagovat 18 2

  SSmann

  To si tahle zastřelíš několik zubožených vězňů a v klidu si v NSR užiješ důchod... :(

  • Max 8. 5. 2020 22:40 Reagovat 3 1

   Trefil jste hřebíček přímo na hlavičku.

   To je "demokracie" Made in Germany.

 • Alfierri 29. 4. 2019 11:22 Reagovat 9 10

  Větší bestie, než Němci, na světě nejsou!

  .

  • Petro Porošenko 29. 4. 2019 20:18 Reagovat 7 5

   Možná ještě správně "vycvičený" americký voják.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi