Dramatický boj o přežití v hlubinách moře i na přístavní pevnině za druhé světové války (2018). Německý koprodukční seriál. Hrají: V. Krieps, T. Wlaschiha, L. Caplan, R. Okon, T. Frémont a další. Režie Andreas Prochaska

Pořad bylo možné přehrát do 24. 7. 2019
Video není k dispozici

Atmosféra na palubě U-612 houstne, když se rozhoří spor mezi kapitánem Hoffmanem a jeho podřízeným důstojníkem Karlem Tennstedtem. Frank Strasser se obává o osud své těhotné dívky Natalie, které hrozí zatčení kvůli židovskému původu. Simone začíná pomáhat místnímu odboji vedeném enigmatickou Carlou Monroe a snaží se sehnat pro Natalie pas, aby mohla odejít do bezpečí. O inteligentní a půvabnou Simone se ale stále více zajímá vyšetřovatel gestapa Hagen Forster, což jí dostává do velice nebezpečného postavení.

Výpravný historický seriál tematicky volně navazuje na stejnojmenný legendární válečný snímek Wolfganga Petersena z roku 1981. Osmidílná Ponorka v režii Andrease Prochasky nabízí pohled na dramatické události druhé světové války z paluby německé ponorky i spletité osudy lidí a protinacistický odboj v okupovaném La Rochelle. V hlavních rolích se představí Vicky Krieps (Nit z přízraků, Mladý Karel Marx či Kolonie), Tom Wlaschiha známý na příklad ze seriálu Hra o trůny či Lizzy Caplan, hvězda seriálu Mystérium sexu, která zde ztvárnila odbojářku Carlu Monroe.

Originální názevDas Boot
Stopáž60 minut
Rok výroby 2018
 P )D( ST HD
ŽánrSeriál 15+