Třináctidílný seriál kriminálních případů z 30. let, který dnes patří ke klenotům české televizní tvorby, natočil podle povídek Jiřího Marka režisér Jiří Sequens.

V hlavních rolích se představí Jaroslav Marvan jako legendární rada Vacátko a jeho vyhlášená „mordparta“ s inspektory Mrázkem (František Filipovský), Brůžkem (Josef Bláha) a Boušem (Josef Vinklář). Ani ten nejrafinovanější zločinec nemá šanci uniknout dedukčním schopnostem těchto kriminalistů!

Hříšní lidé Města pražského v HD kvalitě

Nový přepis černobílého filmového seriálu v HD kvalitě s jeho následnými obrazovými korekcemi přinese divákovi podstatně ostřejší obraz s potlačeným šumem, světelně vyrovnané scény s lepším podáním v polostínech. Všem divákům, ať s HD televizorem nebo se staršími televizory formátu 4:3, nabídneme klidnější obraz a daleko lepší obrazový vjem.

Česká televize v rámci projektu digitalizace archivu postupně převádí vybrané tituly ze svého Zlatého fondu na současnou špičkovou úroveň obrazu a zvuku. U filmů a seriálů, které byly natočeny na filmovou surovinu, se čistí obraz i zvuk tak, aby odpovídaly nejvyšším současným TV požadavkům na kvalitu označovaným jako HD (high definition).

Jedná se o vysoce náročnou a finančně nákladnou restaurační práci v zájmu kvalitního uchování „paměti národa“ a její prezentace divákovi ČT.

» ČT HD: vysoké rozlišení obrazu