Diskuse

Tato diskuse je určena pouze k výměně názorů mezi diváky. Pokud chcete zaslat dotaz nebo připomínku tvůrcům pořadu, obraťte se, prosím, na Divácké centrum ČT nebo použijte tento formulář.
 • Oldřich 8. 8. 2021 16:34 Reagovat 0 0

  Notre Dame

  Řeč o střeše Notre Dame: "Nikdy tam nehořelo." Neříkej dvakrát...

 • LTC 3. 9. 2020 23:42 Reagovat 0 0

  Nejde přeci o nedostavěnost, ale o francouzský národní styl gotiky. Viz například katedrála v Remeši. Odlišný ráz má například zase anglická gotika. Každá země má trochu jiný styl v každém slohu, to je to, co dělá svět rozmanitým. Konec konců tím, kdo dal Evropě gotiku, byla právě Francie, takže je její kolébkou a ostatní se tam učili. Jim zase může připadat podivné, proč naše gotická katedrála má jako dominantu barokní báni. Ostatně "gotické věže" jsou dostavěny v devatenáctém století. A aby to ještě nebylo tak jednoduché, stavitelem první poloviny chrámové lodi byl Francouz (druhé Němec, autorem dostavby pak německy mluvící Čech). To vše však mizí v porovnání s tragédií Notre-Dame, u které dodnes není staticky potvrzeno, zda bude možná rekonstrukce a zdi se nezřítí.

 • Miloslava Patzeltová 20. 8. 2020 19:50 Reagovat 2 0

  Nechci se nijak dotknout chlouby Paříže a hrdosti Francouzů, ale věže Notre Dame mi vždycky přišly, jako nedostavěné a v mých očích tento chrám nikdy nepřekoná krásu chrámu Svatého Víta na Pražském hradě.

Pošlete svůj komentář

E-mailová adresa nebude v diskusi viditelná. E-mail vyplňte v případě, pokud chcete, aby Vás mohli ostatní čtenáři kontaktovat prostřednictvím našeho webu.

Položky označené * jsou povinné.

Sledujte diskusi e-mailem

Příspěvky zadané do diskuse vám budeme posílat na zadanou e-mailovou adresu. Na konci každé zprávy bude odkaz pro odhlášení.

Položky označené * jsou povinné.

Pošlete svou připomínku

Položky označené * jsou povinné.

» Pravidla diskuse na webu České televize

» Nahlásit nevhodnou diskusi