Novoroční koncert České filharmonie

Přímý přenos první hudební události roku 2018. Ve skladbách N. Rimského-Korsakova, E. Griega, C. Saint-Saënse, P. de Sarasateho a M. Ravela účinkují I. Kahánek – klavír a J. Vodička – housle. Českou filharmonii řídí R. Payare. Režie T. Šimerda

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Dnes již tradiční Novoroční koncert České filharmonie tentokrát představí dva vynikající mladé české umělce – Ivo Kahánka a Jiřího Vodičku. Ivo si pro své vystoupení vybral romantický Griegův Klavírní koncert, který je blízký jeho hudebnímu naturelu. Jiří se představí ve dvou virtuózních a mimořádně barvitých skladbách Camilla Saint-Saënse a Pabla de Sarasateho. Jižním temperamentem je naplněno finální Ravelovo Bolero, které je zároveň brilantní ukázkou instrumentačního mistrovství svého autora.

Zajímavou hudební osobností je i Rafael Payare, který je jedním z nejžádanějších mladých dirigentů a má za sebou úspěšné debuty s Vídeňskou filharmonií, Mnichovskou filharmonií, Londýnským symfonickým orchestrem a Chicagským symfonickým orchestrem. Od roku 2014 je šéfdirigentem orchestru v Ulsteru a nedávno byl jmenován hlavním dirigentem Castletonského festivalu ve Virginii.

Stopáž108 minut
Rok výroby 2018
 L HD
ŽánrHudba