Host: Otto M. Urban – Týden: Taneční filmy 420 People, publikace Město pro každého, album Jazz Q Amulet – Fenomén: Breakdance – tanec, sport, nebo životní styl?

Obsah dílu

Přehrát vše

Kurátor Otto M. Urban se od počátku 90. let zabývá českým a světovým uměním z přelomu 19. a 20. století, zejména symbolismem a malířskou dekadencí. Byl autorem nebo spoluautorem řady výstav a publikuje odborné studie o dekadenci a symbolismu ve vědeckých časopisech doma i v zahraničí. V letech 2012–2016 byl vedoucím Katedry teorie a dějin umění na Akademii výtvarných umění v Praze. Od roku 2017 byl kurátorem a od roku 2018 ředitelem Sbírky umění 19. století a klasické moderny v Národní galerii Praha. V březnu 2020 nastoupil jako hlavní kurátor Centra současného umění DOX. Otto M. Urban bude hostem ArtZóny.

V rubrice Týden přineseme splitting recenzi tří tanečních filmů, které v roce 2020 vytvořil soubor 420 People, představíme urbanistickou publikaci Město pro každého a zeptáme se saxofonisty Jakuba Doležala na jeho dojmy z poslechu posledního alba legendárního Jazz Q Amulet.

Mezinárodní olympijský výbor schváli zařazení breakdance do programu olympijských her v roce 2024 v Paříži. Jak významný milník to vlastně je a neposouvá break dance od tanečního fenoménu spíše ke sportovní disciplíně? O tom budeme diskutovat s hosty Fenoménu – předsedou asociace pro breakdance na OH Robertem Kyselou a tanečníkem Kristiánem Mensou.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín