Host: Martin Hilský – Týden: nové album Lenky Dusilové Řeka, koncert Radka Baboráka v rámci festivalu Struny podzimu – Fenomén: Scénografie a její současné podoby

Obsah dílu

Přehrát vše

Prof. PhDr. Martin Hilský, anglista, překladatel, esejista a profesor anglické literatury na Univerzitě Karlově, patří k předním českým překladatelům Shakespearova díla. První shakespearovský překlad vytvořil už v roce 1984 – o Sen noci svatojánské ho tehdy požádal režisér Karel Kříž. Od té doby přeložil Martin Hilský už více než 20 Shakespearových her a jeho jméno se v posledních dvaceti letech prakticky stalo synonymem jejich uvádění. Za překlad Shakespearových Sonetů (1997) obdržel Martin Hilský Jungmannovu cenu, cenu Toma Stopparda za rok 2002 udělenou Nadací Charty 77 za překlady a interpretaci Shakespearova díla a Výroční cenu za rok 2002 Nadace Českého literárního fondu za rozhlasový pořad o Sonetech Williama Shakespeara. V roce 2001 ho za zásluhy o šíření anglické literatury v České republice a za jeho shakespearovské překlady jmenovala královna Alžběta II. čestným členem Řádu Britského impéria. Nyní vychází jeho rozsáhlé dílo, kniha Shakespearova Anglie: Portrét doby, v níž představuje zásadní dobu, ve které vznikala velká díla alžbětinské literatury. Martin Hilský bude Hostem ArtZóny.

V rubrice Týden představí hudební publicista Jan Vedral nové album Lenky Dusilové Řeka a nabídneme recenzi koncertu hornisty Radka Baboráka, který se v rámci festivalu Struny podzimu uskutečnil navzdory všem nepříznivým okolnostem.

Scénografie jako emancipovaný umělecký obor, který se uplatňuje v divadle i filmu se stále rozvíjí, přináší nové trendy i talenty. S teatroložkou Denisou Šťastnou a ředitelkou Pražského Quadriennale Markétou Fantovou budeme o scénografii diskutovat ve Fenoménu ArtZóny.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín