Host: Herec a dlouholetý principál Divadla na Jezerce, Jan Hrušínský; Fenomén: Kultura stále žije? Týden: Režisér David Lynch a jeho biografie Místo snění; nové album jazzfunkové formace The Track Inspection; tipy na seriály, kvůli kterým se vyplatí trávit čas u televize. Uvádí S. Michailidis

Obsah dílu

Přehrát vše

Jako hlavního hosta Artzóny ve studiu přivítáme herce a dlouholetého principála Divadla na Jezerce, který se nebojí říct nahlas svůj názor, Jana Hrušínského. Hovořit budeme nejen o situaci soukromých divadel, ale i o nově vyšlé knize, kterou sepsal o svém otci, Rudolfu Hrušínském.

Tématem fenoménu bude situace, ve které se nachází česká kultura. Ta není rozhodně dobrá. Jaké lze očekávat dopady druhé vlny koronavirové epidemie – a jak předejít nejhoršímu? Situace začíná být kritická pro kina, divadla, nebo kluby, které jsou závislé na vstupném. Na to se mimo jiné zeptáme ministra kultury České republiky Lubomíra Zaorálka a předsedy asociace nezávislých divadel a ředitele divadla Jatka 78 Štěpána Kubišty, který stojí u zrodu nové kulturní televize Naživo.

Režisér David Lynch bilancuje. Spolu se svou dlouholetou kolegyní Kristine Mckennovou napsal knihu Místo snění, která mapuje jeho filmovou kariéru.

S Alešem Bendou probereme nové album jazzfunkové formace The Track Inspection. A s filmovou publicistkou Táňou Zabloudilovou budeme zjišťovat, kvůli kterým seriálům se v této době vyplatí trávit čas u televize.

Stopáž52 minut
Rok výroby 2020
 P ST HD
ŽánrMagazín