Udílení Cen Paměti národa čtyřem laureátům – statečným lidem z Česka a Slovenska.

Od roku 2010 udělilo Post Bellum ceny již 34 osobnostem – válečným veteránům, kteří přežili holokaust, politickým vězňům a disidentům. Jejich osudy jsou spolu s dalšími více než 3 700 pamětníky zaznamenány v internetové sbírce Paměť národa. Přímý přenos udělení Cen Paměti národa čtyřem laureátům – statečným lidem z Česka a Slovenska. Galavečer se uskuteční 17. 11. 2017 v prostorách Národního divadla v přímém přenosu. Pořadem provází Martin Veselovský.

V osmém ročníku Cen Paměti národa budou oceněny dvě české a dvě slovenské osobnosti, které se zachovaly ve zlomový okamžik svého života statečně a inspirativně. Ceny předají a krátký projev přednesou respektované společenské osobnosti.

V rámci večera zazpívá pěvecký sbor laureátům oblíbenou píseň na přání. Nové aranže, které vytvoří Matěj Kroupa, zazpívá sbor společně s hudebním tělesem Matěje Kroupy. Pro každého laureáta tak vznikne osobní a originální píseň o stopáži do 3 minut. Jako cenu Paměti národa předáme laureátům pamětní medaili akademického sochaře a medailéra Vladimíra Opplta.

Režie medailonků osobností se letos ujal režisér Jakub Špaček.

Napište nám