Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky.

Smyslem benefičního večera je podpořit talentované nevidomé muzikanty i sportovce, kteří mají možnost vystoupit na jednom pódiu společně se známými osobnostmi. Především ale oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS nebo finančním darem přislíbeným prostřednictvím call centra získat potřebné finanční prostředky do sbírky Světluška. Díky tomu pak může Světluška pomáhat konkrétním nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky žít lépe a samostatně.

I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty.

V rámci večera budou také odvysílány unikátní reportáže „DEN POTMĚ“. O svůj zážitek ze tmy se v nich podělí Dana Batulková, Ondřej Bank a Zdeněk Piškula. Nebude chybět ani medailonek s malým Tadeáškem ze Vsetína o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá.

Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají. Během čtrnácti let se do projektu zapojilo více než 88 tisíc dobrovolníků a na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým bylo rozděleno více než 130 milionů korun.

Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Financuje projekty neziskových organizací, které díky podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé.

Výtěžek sbírky je pečlivě monitorován a auditován, na rozdělení získaných finančních prostředků dohlíží rada odborníků.

Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít linek call centra, kde se v roli operátorů představí známé osobnosti. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100.

Světlušce je také možné odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA 30 nebo pro dlouhodobou podporu ve tvaru DMS TRV SVETLUSKA 30 (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

www.svetluska.net

Napište nám