Z pořadu „Kam zmizel ten starý song“ (2004)

Obsah dílu

Přehrát vše

Český textař, libretista, rozhlasový novinář a hudební producent Michael Prostějovský se narodil 8. května 1948 v Praze. Na konci šedesátých let minulého století začal vytvářet slova k písním. Jako autor napsal 400 písňových textů pro přední české interprety (Nářek převozníka, Šípková Růženka, Pět havranů, Řekněte, odkud vás znám, Do re mi la, Podej mi ruku a projdem Václavák, Když písně lžou, Agáta).

V tehdy největší československé gramofonové firmě Supraphon pracoval jako šéf dramaturgie a produkce od poloviny sedmdesátých let až do svého odchodu z Československa. Stál za vznikem gramofonových desek mnoha předních interpretů i skupin. Zajímal se rovněž o hudební divadlo a tento zájem ho přivedl ke studiu na Karlově univerzitě. V sedmdesátých letech tam studoval divadelní a filmovou vědu se zaměřením na hudební divadlo.

Od roku 1983 žil v Německu, konkrétně v Kolíně nad Rýnem, kde byl 18 let redaktorem české redakce rozhlasové stanice Deutschlandfunk a Deutsche Welle. Od roku 1990 žije střídavě v Praze a v Německu. Od roku 2005 externě přednáší historii muzikálu na katedře divadelní vědy Filosofické fakulty UK v Praze. V roce 1994 měla premiéru česká verze světového muzikálu Jesus Christ Superstar s Prostějovského texty. Muzikál se hrál s velkým úspěchem čtyři roky a zlomil rekord v počtu repríz.

Stopáž48 minut
Rok výroby 2004
 4:3
ŽánrHudba