Známá herečka se vyrovnávala se zdravotními problémy a s tím, že po rozchodu s partnerem musí přijmout model střídavé péče o dceru. Připravili: Š. Volemanová, V. Hamerník a J. Střecha

Ivana Jirešová snila od druhé třídy základní školy o tom, že bude herečkou, a svůj sen si splnila. V roce 1990 jako čtrnáctiletá odešla z rodného Písku do Prahy studovat konzervatoř a už o sedm let později ji televizní diváci v anketě TýTý ocenili jako Objev roku. Svoje první angažmá získala v Liberci. Bydlela na divadelní ubytovně a pracovala v baru, aby vyšla s penězi… ale na jevišti se jí dařilo. V Liberci hrála Ondinu i Elektru, v Plzni hostovala v roli Lizy Doolittlové v My Fair Lady, v Praze hrála Morganu v muzikálu Excalibur.

Ivana Jirešová má šestiletou dceru Sofii z předchozího vztahu, který se rozhodla po nějaké době ukončit a žít s jiným partnerem, muzikálovým zpěvákem a hudebníkem Viktorem Dykem. Spolu s ním nyní žije v domku za Prahou. Otec Sofie Ivaně neupírá roli matky, ale rozhodl se bojovat o právo dcery na oba rodiče. Soud ve spolupráci s psychology rozhodl, že pro dítě je za daných okolností nejvhodnější střídavá péče. Sofie žije v systému střídavé péče již tři roky, což je více než polovina jejího života.

Ivana Jirešová se s modelem střídavé péče smiřuje jen obtížně. Dobu, kdy je dcera v nové rodině svého otce, se pokouší smysluplně naplnit. Věnuje se zahradě a józe, ve které nachází zklidnění a protiváhu své dynamické povahy.

Tato 13. komnata se zabývá tím, jak se smířit se situací, ve které se nacházíme neradi, ale nemůžeme ji ovlivnit jinak, než změnou vlastního přístupu. V druhém plánu se příběh dotýká rodičovské odpovědnosti a toho, že nejdůležitější je spokojenost dítěte. Pořadem provází moderátorka Šárka Volemanová.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2010
 P ST
ŽánrDokument