Veleúspěšný hudebník a vedoucí legendární kapely Olympic se musel během své kariéry potýkat s onemocněními a smrtí svých blízkých (2006). Připravili: S. Oktábcová, P. Korál a V. Hamerník

Petr Janda je nestorem české rockové hudby. Populární zpěvák, kytarista, skladatel, v menší míře pak i textař a producent stál v roce 1963 u zrodu legendární skupiny Olympic, která existuje doposud. Od poloviny 60. let je Janda jejím frontmanem. V roce 1966 se Petr Janda oženil a za rok se narodil syn Petr, o sedm let později dcera Marta.

Na konci osmdesátých let zjistili jeho manželce rakovinu vaječníků, které bohužel v roce 1991 podlehla. K této tragické události brzy přibyla další. Synovi Petrovi diagnostikovali nádor na mozku. Jedenáct let se svou chorobou statečně bojoval… Náhle zůstal Petr Janda ze čtyřčlenné rodiny sám. Dcera Marta totiž odešla po smrti matky z domova.

V dobách nejhlubšího smutku mu pomohla hudba a kytara. Petr Janda se přestěhoval do domu v Posázaví a potřetí se oženil. Netajil se ale tím, že ztrátou syna pořád velice trpí.

Průvodcem na jeho cestě do 13. komnaty je hudební publicista a dlouholetý spolupracovník Petr Korál.

Petr Janda
zpěvák

Petr Janda

* 2. 5. 1942


Stopáž28 minut
Rok výroby 2006
 ST AD 4:3
ŽánrDokument