O svobodě, cestách života a písních z duše se známou zpěvačkou a jejími přáteli. Režie I. T. Grosskopfová

Marcela Březinová oslaví na podzim letošního roku 55. narozeniny a to je doba vhodná nejen pro retrospektivu, ale i další vědomou cestu. Není proto náhoda, že má tato známá zpěvačka v úmyslu vydat autobiografickou knihu a uspořádat koncert jako výraz děkování za dar života. Dík ostatně vyjádří i v dokumentu z cyklu Cesty víry.

Marcela je vždy sama sebou. Nemiluje vyšlapané chodníčky a pomalé dušení v některé z úhledně zabalených škatulí. Na vše si raději udělá svůj vlastní názor. Je pro ni důležitá vnitřní svoboda. Jak probíhalo její objevování a nalézání životní moudrosti, včetně pádů, omylů, směrem k poučení a ukotvování? Proč ji inspiruje buddhistická filozofie a čím ji uchvacuje například posvátný prostor ticha katedrály svaté Barbory v Kutné Hoře? Proč ji oslovuje příroda? Posiluje ji prožitá tragédie nebo zanechává jen stín na duši? Proč pomoc druhým vnímá jako naprosto přirozenou věc a nutnost? Nejen na tyto otázky Marcela odpoví sama nebo společně se svými nejbližšími přáteli. V dokumentu se tak objeví vedle ní také Ivan Hlas, Vladimír Kočandrle, Richard Tesařík, první česká sbormistryně Irena Pluháčková a ilustrátorka, modelka a herečka Zuzana Osako.

A protože je Marcela i většina jejích přátel zpěváky, zazní samozřejmě některé známé písně. Jeden z Marceliných blízkých má pro ni i překvapení – osobní dar – ale ten prozrazovat nebudeme.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST AD HD