Luboš Pospíšil se skupinou 5P a písničkář Pavel Helan (2008). Režie V. Fatka

Luboš Pospíšil a skupina 5P patřili k legendám písničkářství 80. let. Dlouhou dobu to vypadalo, že se jen těžko podaří navázat na tyto nejplodnější roky v období kapely. Nedávno se však Luboš Pospíšil a jeho souputník Bohouš Zapletal obklopili formací o generaci mladších muzikantů a hudba Luboše Pospíšila opět dostala křídla. Album Příznaky lásky hledá pomyslný zvukový most mezi pop-soft-rockovým písničkářstvím 80. let a současným zvukem, který lze označit jako plnokrevný folk-rock. Navíc pokračuje spolupráce Pospíšila, autora hudby, s geniálním básníkem a textařem Pavlem Šrutem.

Také druhý host pořadu je písničkář, který je často k vidění s doprovodnou folkrockovou kapelou – Pavel Helan, držitel písničkářského Krtečka ze Zahrady 2007. Letos na podzim dokončil své první velké album a doufá, že odezva na něj od posluchačů i kritiků bude stejně dobrá jako na živá vystoupení.

Jako vždy dojde i na tradiční rubriky: hitparádu Top na moll, videoklip tentokrát od skupiny Čankišou, či zajímavou reportáž. Uvádí Barbora Černošková.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2008
 4:3
ŽánrHudba