Legendární Spirituál kvintet a písničkář Justin Lavash budou hosty dalšího vydání folkového hudebního magazínu (2009). Režie V. Fatka

Mnoho skupin bývá označováno jako legendární, jen málokterá si však toto označení zaslouží tak jako Spirituál kvintet. Téměř padesátiletá historie souboru je lemována řadou úspěšných albových nahrávek a konkrétních písní, které v minulosti formovaly chápání českého folku. V repertoáru Spirituál kvintetu nyní převažuje originální autorská tvorba, která je pouze volně inspirovaná původním černošským spirituálem. Skupina stále disponuje dvěma mimořádnými sólovými zpěvačkami: Irenou Budweiserovou a Zdenou Tichotovou, kterým ovšem neméně zdatně sekunduje mužská část formace: jediný zakládající člen a kapelník Jiří Tichota, dále pak Dušan Vančura, Jiří Cerha a Jiří Holoubek.

Také druhý účinkující živého koncertu si zaslouží soustředěnou pozornost – britský písničkář Justin Lavash zapustil své kořeny na dlouhá léta v Praze. Jeho slidový styl hry na kytaru a chraplavý hlas dokáže na koncertech vytvořit velmi intimní a nezaměnitelnou atmosféru. V Justinově hudbě lze najít stopy blues, cajunu, irské hudby či klasického anglosaského folku, výsledek je však velmi kompaktní a originální.

Tři zajímavá alba představí hudební publicista Milan Tesař.

Moderátorka Barbora Černošková zajde na kus řeči k manželům Štruncovým.

V rubrice z Našich luhů a hájů zazní klip Láska od originální výtvarnicko-spisovatelské formace Jaromír 99 and The Bombers.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2009
 4:3
ŽánrHudba