Legendární Žalman a spol. a vokální skupina Přelet MS mají společného jmenovatele: melodické, zpěvné písničky, které jsou i v současnosti jedním z hlavních pilířů folkové hudby (2008)

Hlavním motivem listopadového vydání folkového pořadu bude melodická, jednoduchá písnička. Taková, jakou má svém repertoáru jak legendární Žalman a spol., tak ženský vokální kvartet Přelet MS či písničkářské duo Jir-ka.

Žalman a spol. patří již několik desetiletí k nepominutelným skupinám, u nichž nálepka folk znamená příklon k lidovým inspiracím, k průzračné písňové formě, ke zpěvnosti a zpívatelnosti. Na tvorbě vůdčí osobnosti Spolu, Pavla Žalmana Lohonky, je navíc sympatická odvaha, s níž se znovu a znovu pouští do nejistého dobrodružství psaní a skládání – kde by jiní dávno žili z lesku dávné slávy, hledá Lohonka stále další nápěvy, další verše, natáčí a vydává nová alba.

Skupina Přelet MS pozoruhodným způsobem spojuje náročný vícehlas zpívaný na jeden mikrofon s humorem a nadhledem. Není to kapela, která by zaujala výrazným autorským vkladem, poměrně značnou část písní přebírají od jiných. Jejich vlastní aranžmá známých i pozapomenutých skladeb jsou však vtipná, chytrá, překvapivá i dynamická.

Mozaika folkového pořadu bude jako vždy doplněna diváckou hitparádou Top na moll, videoklipem – tentokrát z dílny folkového dua Jir-ka, reportáží ze zkušebny libereckého Jarretu a dalšími rubrikami. Pořadem provází Barbora Černošková.

Stopáž42 minut
Rok výroby 2008
 4:3
ŽánrHudba