V magazínu nejen folkové hudby vystoupí Vladimír Merta, Karel Vepřek a další (2006). Režie V. Fatka

V dalším vydání folkového měsíčníku se sešly dvě významné písničkářské osobnosti: Vladimír Merta a Karel Vepřek.

Vladimír Merta patří od konce šedesátých let k nejvýraznějším postavám české písničkářské scény, narozdíl od většiny svých generačních kolegů nikdy neemigroval do zahraničí, přestože jeho vystoupení byla často zakazována. Mertův styl je charakteristický kompoziční uvolněností a metaforičností, jeho verše se podobají spíše klasické poezii než běžnému písňovému textu. Zároveň je Merta nekompromisním glosátorem dění ve společnosti, na tom nic nezměnila ani výměna režimu po roce 1989. Karel Vepřek patří mezi spirituálně laděné tvůrce, kteří dokázali svou tvorbou zaujmout nejen věřící publikum. I pro něj je typická básnivá obraznost, lyričnost a jinotajná komplikovanost na hony vzdálená principům současné komerční kultury. Letos na jaře vydal novou desku Želví sny, která byla velmi příznivě přijata kritickou veřejností.

Reportáž nás zavede na Vysočinu, kde relaxuje a tvoří písničkář Ivo Viktorin, člen legendárního AG Fleku, zároveň autor velmi zajímavé desky Vlna za vlnou, která vyšla na sklonku minulého roku.

Diváky jako vždy čeká hitparáda Top na moll, záběry z archivu a aktuální videoklip, tentokrát od skupiny Bratři Orffové, jednoho z objevů minulé sezony. Pořadem provází Barbora Koudelková.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2006
 4:3
ŽánrHudba