Magazín přináší mj. Romana Horkého se skupinou Kamelot, pražskou formaci Šantré a hitparádu Top na moll (2005). Režie V. Fatka

Magazín Na moll opět servíruje porci písniček, jejichž středobodem je folk. Žánrové zařazení Romana Horkého a skupiny Kamelot je ovšem nelehké. Kdysi to byla moderní trampská hudba, jejich debut Zachraňte koně zařadil časopis Folk a country mezi 11 desek, které nejvíce ovlivnily tento žánr v 90. letech. A co znamená Kamelot v roce 2005? Špetku trampské romantiky, základ kytarového folku, příchuť popu, palčivost folk-rocku. Jejich koncert hostila domovská scéna magazínu Na moll – Farma Bolka Polívky v Olšanech.

13. ledna se v Brně odehrálo nevšední setkání. U příležitosti křtu knihy Legendy folku a country se na pódiu během večera vystřídala řada hvězd, jejichž dráha je spjata s jihomoravským regionem. Hráli a zpívali Hana a Petr Ulrychovi, Vlasta Redl, Slávek Janoušek, AG Flek, Poutníci a další. ČT Brno zaznamenala celý koncert, v pořadu Na moll se zatím objeví jen malá ochutnávka.

Zapamatovatelnou, inteligentní písničkou se bude prezentovat pražská skupina Šantré. Ta sice doposud nemá vydanou regulérní desku, avšak boduje u posluchačů na velkých letních festivalech. Poslechnete-li si jejich propracovaný, přesto přehledný doprovod a výtečný hlas Inky Tognerové, pochopíte proč.

A to není všechno. Čeká Vás hitparáda Top na moll – z pozice novinky odstartuje Vlasta Redl – a vypadne někdo ze čtveřice Jaromír Nohavica, Petra Šany Šanclová, Tomáš Kočko a Orchestr a Traband.

Přejeme Vám pěkný večer strávený s pořadem Na moll a Českou televizí.

Stopáž37 minut
Rok výroby 2005
 4:3
ŽánrHudba