Zázrak z Goza

Mistrovsky vystavěný příběh z malého ostrova ležícího u Malty, jehož 30 000 obyvatel má k dispozici hned dva operní domy s obrovskou vzájemnou rivalitou. Dokumentární film režiséra Clause Wischmanna získal cenu Český křišťál v kategorii Dokumenty o hudbě, tanci a divadle na loňském MTF Zlatá Praha 2016

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Velká opera v prostředí, v němž byste ji nečekali. Malý ostrov Gozo, který se nachází vedle Malty, má 30.000 obyvatel a hned dva operní domy. To znamená, že tu najdete více opery na jednu čtvereční míli než na jakémkoliv jiném místě na světě. Produkci, inscenování a většinu pěveckých partů zde mají na starosti amatéři. Jediný problém je, že se tyto dva operní domy nemají příliš v lásce. Blíží se však jejich každoroční otevřená konfrontace a přijíždí hvězdný tenor Joseph Calleja, aby zafungoval coby mediátor.

Zdůvodnění poroty: Mistrovsky vystavěný příběh, tento snímek představuje hudbu jako motor společenského života v malé komunitě. Za ztvárnění námětu s respektem, láskou a humorem – za to, jak zachycuje kázeň, tvrdou práci a nespoutanou radost z přátelského soutěžení, které spojuje celou komunitu.

Stopáž53 minut
Rok výroby 2016
 P HD
ŽánrDokument