Obsah dílu

Přehrát vše

Modernizovaný VW Sharan. Petr si k posouzení tohoto velkého rodinného auta přizval motocyklového závodníka, účastníka Rallye Dakar, Ondru Klymčiwa. Oba uznale pokývali nad dostatkem místa i nad elektricky posuvnými dveřmi. Po sklopení všech sedadel obrovský prostor. Spotřeba kolem sedmi litrů. Motor běží potichoučku, Petr by dal přednost automatice než šestistupňové převodovce. Auto sice je čtyřkolka, lehoučký terén zvládne, ale na Dakar to samozřejmě není. Ale bezpečné auto pro rodinu, která má třeba chaloupku v horách – ideální. Chyby? Snad je hlučné motorky stahování oken

Čtyřkolka TGB 1000. Aleš si to zase jednou užíval. Ty jízdy a skoky, to opravdu jezdí on, i když pod přilbou není moc k poznání. Brutální zátah, hodně slušná rychlost. Sice menší nádrž, ale třeba i elektrický posilovač řízení. Uzavíratelný diferenciál i vzadu. Silný stroj je předurčený pro takovou adrenalinovou zábavu. I když jako pracant se využít také dá.

Peugeot Partner Teepee Outdoor. Takový typický Frantík. Krásný se spoustou drobných chybiček, aby bylo co vylepšovat. Spousta odkládacích prostorů. Slušný kufr. Ale dost těžké řízení. Samostatnou kapitolou je ovládání rádia a tempomatu. Vedle volantu, to už fakt nikdo jiný nedělá. Sedačky pohodlné, ale nastavení je docela věda a tělocvik. Ale dá se na něj zvyknout.

Nové dopravní značky. Aleš zašel na policejní prezidium, aby zjistil, jaké nové dopravní značky na nás v nejbližší době na silnicích budou čekat.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2016
 P ST HD