Auto Moto Revue

Jak správně driftovat

27 minut

Jak správně driftovat

Obsah dílu

Volkswagen Golf — Drift — Honda CB 650 F — Sekční garážová vrata — Rizika při nákupu ojetin — Soutěž

Části dílu

01:10
Volkswagen Golf
  Volkswagen Golf delší a vyšší. Petr dostal na otestování verzi Golfu, Alltrack. Vypadá tak trochu jako Passat. Zvenku elegantní. Jenže, vážení, Golf za 850 tisíc? Spotřeba 7,4? Nedivme se Petrovi, že nasadil lehce ironický tón. Když 4x4, tak jízda v terénu. Alltrack má speciální systém offroad. Zapneme a zkoušíme vyjet kopec. Ale co to? Auto je na dvou tisících otáček a – stojí. Zvláštní systém. A taky zvláštní auto.
  06:40
  Drift
   Drift je sportovní závodní disciplína, založená na jízdě přetáčivým smykem. Čili jízda „dveřmi napřed“. Standa Bezouška je u nás uznávaným mistrem driftu a pokusí se Petra něco ze základů takové jízdy naučit. Jenže. Ono se to za odpoledne tak úplně nedá. A o co se vsadit? U driftu odcházejí vždycky nejvíc gumy, takže o ně.
   12:04
   Honda CB 650 F
    Míra Lisý ještě využívá hezkého počasí a sedá na Hondu CB 650 F, poctivě udělaný stroj, který si na nic nehraje. Žádný divoký Hornet, ale uhlazený výkon. Moderní design, i pro slečny motorkářky. Někomu to vadí, ale minimum možností nastavení je ideální pro začátečníky. Příjemná a hodná mašina.
    16:58
    Sekční garážová vrata
     Aleš doputoval na Moravu, aby se podíval, jak se vyrábějí sekční garážová vrata. Ukázali mu, jak se vybírá barva vrat i jejich povrch i s různými vychytávkami. Samotná výroba je docela zajímavá. Válcování ocelového plátu do správného tvaru, nebo třeba jak se izolují vrata pěnou a těsněním. A když si chce budoucí majitel opravdu vymýšlet, tak může. Šikovné moravské ručičky mu myjdou vstříc.
     21:06
     Rizika při nákupu ojetin
      Dovoz levných, ojetých „západních“ aut tak trochu skončil. Průměrné stáří registrovaného auta se u nás zvýšilo na 15 let. O to víc roste riziko podvodu při nákupu. Jak se tomu bránit a na co si dát pozor?
      24:26
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       Bezpečně v uzavírkách na dálnici

       Auto Moto Revue na sociálních sítích

       Napište nám