Obsah dílu

Přehrát vše

Aleš prožije den manažera v limuzíně od Hyundaie. Genesis je bez váhání hodný označení – je to to nejlepší co tihle Korejci zatím vyprodukovali. Ve srovnání se svými zvučnými konkurenty vypadá za á perfektně, za bé je nabušený už v základu a za cé, nestojí zase až takovou velkou hromadu peněz. Je to auto, které bude svého majitele hýčkat.

V archivu jsme našli unikátní záběry, jak Václav Havel řídí svoje auto Lancii Kappa a pak jsme našli totéž auto ve skutečnosti. Pokochali jsme se a hned jsme se také podívali, proč asi si pan prezident tohle auto vybral. Bylo něčím zvláštní? Prý hned po první jízdě prohlásil – „povídejte mi něco o německých značkách, tohle je auťák!“

Aleš se vydal otestovat Seata Leona ST X-perience na kladensko. Na pestrou směs od dálnice přes polňačky až po lesní cestu. A když lev objížděl dub, zasazený při narození krále Václava…. Zvýšený podvozek, 4x4 a sluší mu to. Svižný, projede kde čím, kufr obrovský.

To jste věděli, že první zmínky o garážích jsou datovány někam ke 450 letům před Kristem? Jasně, to byly spíš budky pro dvoukolové vozíky za koně, ale za předchůdce garáže je považovat můžeme. Pojďme se podívat na historii a současnost garáží a garážových vrat.

Koupit ojetinu u nás nebo v zahraničí? Zdá se, že trend dovážení ojetin z Německa a Francie slábne. naopak řada zahraničních autobazarů si kupuje luxusnější typy u nás. Na co si dát při takovém nákupu pozor? Jaké chtít garance? Necháme si poradit.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2015
 P ST HD