Obsah dílu

Přehrát vše

Svatomartinskou husičku už máme strávenou, tak co říkáte na kachnu? Petr se vydal jednu ulovit. A zadařilo se – kachna, čili Citroen 2CV byla přímo vykoštěna. Ono se to auto dá normálně odstrojit. Všechny kapoty se jednoduše odsunou – a dokonce v tom holém tvaru auto jezdí. Říká se, že kachna měla velmi složité zadání pro konstruktéry – mělo uvézt dva zemědělce se slamáky na hlavě plus 50 kilo brambor plus plato vajec přes pole a k tomu plato vajec a těm se nesmělo nic stát. A vtipné bylo zadání – o vzhled se nestarejte :o)

Aleš procvičil mladšího bratříčka kachny – Citroen DS5. To je ovšem úplně jiná káva – futuristický koncept, budete si připadat jako ve vesmírném korábu, na slamáky a zemědělce zapomeňte.

Náš nový Otloukánek, čili ojetá Oktávka projde další zkouškou. Tentokrát nebezpečnou situací, kterou můžete zažít, ani se nenadějete. Kdo někdy jel po dálnici od Příbrami ku Praze v dešti, v rychlejším pruhu kolem Mníšku, tak ví, o čem je řeč. Obrovská hluboká louže zvedne celé auto a řidič má plné ruce práce, aby to nenapral do svodidel. Říká se tomu aquaplaning. Míša nám předvede, co v takové situaci dělat.

A ještě Míša zavzpomíná na mládí, když objeví krásně zachovanou sbírku embéček. A jako bonus závodní speciál. Jojo, to byly časy, když s tím jezdívala esa, pánové Křeček nebo Blahna.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD