Obsah dílu

Přehrát vše

Autobusy, to je velká výzva pro naši partu. Najít ten nejznámější, klasiku, minibus a ještě nějaký luxusní. A co třeba zkusit je řídit?

Nejznámějším autobusem světa je asi londýnský doubledecker, červený poschoďový autobus, který dodnes tvoří základ dopravy britské metropole. Českou stopu zanechal v šedesátých letech, kdy se jeden londýnský řidič vsadil, že písnička Škoda lásky, světoznámá polka je anglická lidovka. Když prohrál, opravdu tehdy s kusem Londýna do Prahy přijel.

Českou klasikou je RTóčko. Pokud jste pamětníci, vzpomenete na hvězdně obsazený film Florenc 13.30, ve kterém hrál autobus hlavní roli, samozřejmě s Josefem Bekem a tehdy hitem Silnice bílá přede mnou. Zkusíme ho sehnat, jsou vzácné, zvlášť ty zájezdové s prosklenými střechami. Z kategorie aut, která by se dala označit za minibus, projedeme Opel Vivaro pro 7 osob. Luxusní třídu zastoupí Iveco Crossway. Vybavené veškerým pohodlím – televizory v opěrkách, kávovar, toaleta, lednička, klimatizace.

A na závěr se Míša, Petr, Aleš a Pepa rozjedou s novými autobusy po dráze ve Vysokém Mýtě. Autobus na kluzné ploše, to může být docela dramatické.

Stopáž26 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD