Obsah dílu

Přehrát vše

Blíží se čas dovolené a naše parta uvažuje, jak a čím se na ni vydat. A když na kolech, tak buď obytným autem a nebo přívěsem. Jaké jsou vlastně výhody jednoho a druhého řešení?

Petr s Alešem si půjčili obytňák Terrestra A 690 HB, na podvozku Fiat Ducatto 15. Veškeré pohodlí s sebou, od sprchy, přes ledničku, televizor, až k toaletě. Alešovi se příliš nezamlouvá sedadlo řidiče s výhledem na dálkovou jízdu. Ale přestávku si mohou udělat kdykoliv a skoro kdekoliv. Do vybavení často patří malá garáž na kola nebo dokonce na skútra.

Míša s Pepou zvolili obytný přívěs Hobby premium 540 KMFE, že špičkové třídy karavanů. Oproti obytnému vozu vyžaduje karavan asi trochu víc řidičského umění. Ale zase když už někde zaparkují v kempu, mohou se odpojit a okolí poznávat svým autíčkem.

Po cestě potkáme starou českou klasiku – obytňák na podvozku Avie. To je ale už vlastně náklaďák. Kdysi se u nás takhle cestovalo masově, Aviemi jezdili po světě i závodníci, kolotočáři, bývaly to stánky s občerstvením nebo pojízdné prodejny.

Stopáž27 minut
Rok výroby 2014
 P ST HD