Rychlost, koně pod kapotou a bezpečnost v magazínu pro motoristy

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Otestujeme zajímavý sedan od Suzuki – čtyřkolku Kizashi. Porovnáme malá rodinná kombi Peugeot 207 SW a Škoda Fabia. Vyrazíme na čtyřkolkách na zakarpatskou Rus. Ukážeme vám nejbezpečnější auta roku 2010 podle výsledků Euro NCAP. A prohlédneme si nový Seat Alhambra.

V tomto dílu jste viděli:

Japonský dravec na Ještědu
AUTOMOBILY
Japonský dravec na Ještědu

Suzuki, kterou vám chceme dnes ukázat, se vymyká všemu, na co jste od téhle značky byli u nás doposud zvyklí. Je to čtyřkolka. Je to sedan. Je to sedan střední třídy s délkou 4,65 metru. Snaží se jít vlastní cestou. Jste připraveni? Uděláme si malý výlet na Ještěd.

Peugeot 207 SW vs. Škoda Fabia kombi
AUTOMOBILY
Peugeot 207 SW vs. Škoda Fabia kombi

Malé rodinné kombi. To je téma dnešního srovnání. A začneme bez okolků. Proti sobě jsme postavili Škodu Fabia a Peugeot 207 SW. Oba ve verzi se vznětovým motorem 1,6 litru.

Seat Alhambra po lázeňské kúře
AUTOMOBILY
Seat Alhambra po lázeňské kúře

Jednu dobu se zdálo, že zájem o velká MPV pod tlakem jejich menších sourozenců opadá.
Ford a koncern Volkswagen se však snaží novými modely ztracený zájem obnovit. Tento úkol leží na bedrech také novému Seatu Alhambra. Podívejme se tedy, jaké zbraně si k tomu připravil.

Bezpečnost podle Euro NCAP 2010
BEZPEČNOST
Bezpečnost podle Euro NCAP 2010

Při pohledu na nárazový test soudnému člověku tuhne krev v žilách. Evropská asociace Euro NCAP v loňském roce poslala proti zdi 29 automobilů různých segmentů. Právě rok 2010 byl prvním, kdy se začala používat náročnější hodnotící kritéria zohledňující kromě jiného i přítomnost prvků aktivní bezpečnosti.

Stopáž24 minut
Rok výroby 2011
 P ST