Charitativní večer na podporu nevidomých z prostor Pražské křižovatky.

Smyslem benefičního večera je podpořit talentované nevidomé muzikanty i sportovce, kteří mají možnost vystoupit na jednom pódiu společně se známými osobnostmi. Především ale oslovit širokou veřejnost a formou dárcovských SMS nebo možností zavolat do call centra získat potřebné finanční prostředky pro sbírku Světluška. Díky tomu pak může Světluška pomáhat konkrétním nevidomým dětem a dospělým z celé České republiky žít lépe a samostatně.

I v letošním roce vznikala všechna hudební vystoupení speciálně pro tento večer. Zpěváci vystoupí v netradičních duetech společně s nevidomými muzikanty.

V rámci večera budou také odvysílány unikátní reportáže „DEN POTMĚ“. O svůj zážitek ze tmy se v nich podělí Veronika Kubařová, která bude s nevidomým Martinem Bihárym trénovat sebeobranu, Kamil Střihavka, který si spolu s nevidomým Pavlem Kubíčkem zarybaří a zahraje, a také Pavel Kříž, který bude tančit s nevidomou Katkou Hegrovou. Nebude chybět ani medailonek o tom, jak konkrétně Světluška pomáhá.

Tento večer je také poděkováním všem, kdo Světlušce pomáhají. Během třinácti let se do projektu zapojilo více než 80 tisíc dobrovolníků a na pomoc nevidomým a těžce zrakově postiženým bylo rozděleno více než 113 milionů korun.

Světluška přispívá na speciální pomůcky, které mluví nebo mají hmatový displej, na psí vodicí pomocníky, osobní asistenty dětem i seniorům, podporuje rozvoj talentu a tvořivých schopností nevidomých. Financuje projekty neziskových organizací, které díky podpoře od Světlušky mohou realizovat projekty zaměřené na nevidomé.

Výtěžek sbírky je pečlivě monitorován a auditován, na rozdělení získaných finančních prostředků dohlíží rada odborníků.

Během přímého přenosu mohou diváci a posluchači využít linek call centra, kde se v roli operátorů představí známé osobnosti. Těm sdělí výši svého daru, který pošlou po skončení přenosu na sbírkové konto Světlušky 99999 99999/0100.

Světlušce je také možné odeslat dárcovskou SMS na číslo 87 777 ve tvaru DMS SVETLUSKA (1 DMS = 30 Kč, Světluška obdrží 28,50 Kč), nebo ve tvaru DMS ROK SVETLUSKA (pravidelná měsíční podpora Světlušky ve výši jedné DMS po dobu jednoho roku). Sbírkové konto Světlušky „deset devítek“ 99999 99999/0100 je rovněž otevřené po celý rok.

www.svetluska.net

Napište nám