Boj vrchního německého prokurátora Fritze Bauera za dopadení nacisty Adolfa Eichmanna. Německé drama (2015). Hrají: B. Klaußner, R. Zehrfeld, R. Atzorn, M. Schenk a další. Scénář a režie Lars Kraume

Litujeme, ale pořad není v iVysílání dostupný
Video není k dispozici

Když vrchní německý prokurátor Fritz Bauer získá v roce 1957 důležité důkazy o pobytu nacisty Adolfa Eichmanna v Argentině, vypadá to, že spravedlnosti může být konečně učiněno zadost. Jenže do cesty se mu staví samotné německé úřady. Bauer se tak nakonec rozhodne kontaktovat izraelskou tajnou službu.

Snímek otevírá mimo jiné téma (ne)vyrovnání se s národní minulostí. Zatímco hlavní hrdina chce, aby byli viníci potrestáni, jeho podezření, že nejvyšší struktury často kryjí nacistické zločince, den ode dne sílí. Nemožnost projevit se a nutnost skrývat své skutečné úmysly pak tematizuje také osobní rovina jak hlavního hrdiny, tak jeho mladého podřízeného. Ti totiž musejí tajit svou menšinovou sexuální orientaci ve společnosti, která homosexualitu kriminalizuje. Představitel Fritze Bauera, Burghart Klaußner, byl za svůj herecký výkon nominovaný na Evropskou filmovou cenu.

Originální názevPeople vs Fritz Bauer / Der Staat gegen Fritz Bauer
Stopáž101 minut
Rok výroby 2015
 )D( ST HD
ŽánrFilm