Náhorní Karabach, název oblasti, kterou málokdo v Evropě dokáže geograficky zařadit, se nachází v jižní části válečnými konflikty sužovaného Kavkazu. Jak se žije ve státě, který nikdo na světě neuznal?

Sedm hvězd nad Náhorním Karabachem seznamuje českého diváka se státem, který zatím nikdo na světě neuznal. Představy o tom, jak se na takovém území žije, míváme značně zkreslené, máme-li vůbec nějaké.

Náhorní Karabach je místo opředené mnohými bájemi a pověstmi, místo, které je protkáno magickými příběhy, místo naplněné překrásnou přírodou a laskavými lidmi.

Smyslem našeho filmu je přiblížit tuto zemi tak, jak jsme ji sami zažili při svých návštěvách. Využíváme formu ich kamery a neviditelné průvodkyně, abychom mohli vyprávět příběhy lidí, které život v této zemi přiblíží evropskému chápání.

Podle toho, co nám vyprávějí místní lidé, to vypadá, že nezapomněli na základy toho, co činí člověka člověkem a i přes problémy, spojené s téměř 30 let probíhajícími boji se sousedními Ázerbájdžánci, nerezignovali na svou hrdost a vlastenectví.

Pro diváky bude jistě překvapením, že v této zemi jsou demokratickými volbami voleni prezidenti, zástupci do parlamentu a místních samospráv. Země má svou vládu i referenda. Nejnovějším referendem byl název státu změněn z Republiky Náhorní Karabach na Republika Arcach. Arcach proto, že to je historicky správný název této oblasti.

Napište nám