Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 28.1.1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Vaří vojenský šéfkuchař
Že dnešní mladé dívky nemají zájem o taje kuchařského umění? Ale kdež! Náš příklad je toho opakem, aspoň pokud jde o dívky z n. p. Pramen Praha. Dobré nápady – to je základna, z níž vyrůstá družba učňovského střediska Pramene s jedním pražským vojenským útvarem. Vojenský šéfkuchař má bohaté zkušenosti, mladé prodavačky zase poctivou snahu proniknout do záhad kumštu vpravdě královského. Za zkušeností jedněch i snahy druhých se tak zrodily pravidelné týdenní schůzky plné libých vůní z koření krajů dalekého Orientu. Společně se tu řídí jedním pravidlem: „Co si uvaříš, to si sníš“. Tak dobrou chuť!

2. Kapitánova žena
To je paní Rosa Bucherová, manželka kapitána lodi Pueblo, který je nyní v severokorejském zajetí. Paní Bucherové přehráli magnetofonový záznam výpovědi jejího muže, ve kterém přiznal, že byl s lodí v korejských vodách. Paní Bucherová měla potvrdit, že hlas kapitánu Bucherovi nepatří a tedy, že výpověď je falešná. Mohla jenom říci, že kvalita nahrávky je taková, že hlas svého manžela bezpečně nepoznává.

3. Příměří v Jižním Vietnamu
Řeka Tiền v provincii Quang Nam. Důležitá dopravní tepna a prostředek obživy místních obyvatel. Už více než 36 hodin trvá příměří, které na oslavu lunárního nového roku vyhlásila Národní fronta osvobození. Čluny Američanů však přesto brázdí velkou řeku a prohlížejí všechny lodě, zda nevezou zbraně a potraviny pro vlastenecké jednotky, které se skrývají v džungli podél řeky.
Dva vesničané neměli potřebné papíry pro převoz zboží, proto je Američané odvádějí k výslechu pro podezření z napomáhání partyzánům.

Stopáž2 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3