Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 26.1.1968. Bez zvuku.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Nepokoje na Mauritiu
Na tomto ostrově v Indickém oceáně má být 12. března vyhlášena nezávislost. V minulých dnech však vypukly nepokoje, které si do dnešního dne vyžádaly 21 mrtvý. V ulicích hl. města Port Louis hlídkuje ozbrojená policie, kterou posílila jednotka 138 britských vojáků, přesunutých sem narychlo letecky ze Singapuru.

2. Srážka vlaků v jihovýchodní Francii
Mezinárodní expres ve směru Interlaken – Paříž vykolejil při výjezdu z tunelu v rychlosti 85 km/h u města Arbois. Dva cestující byli na místě mrtví a 33 těžce raněno. Čtyři vagony uzavřely vjezd do tunelu. Doprava na této jedné z nejdůležitějších mezinárodních tratí byla obnovena až po 48 hodinách.

3. Pokračující boje ve Vietnamu
Severní Korea zajala špionážní loď USS Pueblo. Hovoří ministr zahraničních věcí USA Dean Rusk. Záběry na mateřskou letadlovou loď a její letku, vojáci v terénu prohlížejí úkryt, zabavují zbraně. Následuje tisková konference se zajatcem, vojenská operace pomocí vrtulníků, těžké podmínky vojáků v terénu a bombardování předem daných cílů.

4. Navazování diplomatických styků jugoslávské delegace s diplomaty NSR v Paříži
Na půdě západoněmeckého velvyslanectví v Paříži probíhají již 4. den rozhovory mezi jugoslávskou delegací a diplomaty NSR. Předmětem rozhovorů je opětné navázání diplomatických styků, které NSR přerušila před 10 lety, když Jugoslávie uznala NDR. Bližší podrobnosti o jednání nebyly dosud zveřejněny.

Stopáž4 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3