Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 20. 1. 1968. Bez zvuku.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Jizerské lyžařské běhy v Mšenu nad Nisou
TJ Jiskra Mšeno uspořádala Jizerské lyžařské běhy. Dnes se konal běh žen na 5 km a běh mužů na 15 km. Z mužů zvítězil Jan Weisshäutel a v ženách Milena Chlumová. Po dnešním dni vede ligu Mšeno před RH Semily.

2. Biatlonový závod Špindlerův Mlýn – Bedřichov
V Bedřichově trénovali naši biatlonisté. Formu si vylepšoval vítěz Ladislav Žižka i druhý Svatopluk Fencl, s nimi pak trénoval nadějný junior Pubal, všichni z Dukly Liberec. Ladislav Žižka včera střílel nejlépe. Bude nás také spolu s Pavlem Plocem reprezentovat na ZOH v Grenoblu. Možná, že po včerejším výkonu pojede i spolehlivý Svatopluk Fencl.

3. Kaleidoskop
Jugoslávie – 200 evropských firem předvedlo v Lublani nové kolekce plavek.
Francie – K dědečkům automobilům, kteří zase přicházejí do módy, patří také stylové oblečení podle doby, kdy se vyráběly. Tak to alespoň tvrdí pařížští návrháři.
Německo – Na závodním okruhu v Hockenheimu představil Mercedes-Benz veřejnosti nejnovější model Mercedesu 280 S. Má motor o výkonu 170 koňských sil a osvědčuje se i ve ztížených podmínkách.
Velká Británie – Sovětský létající člun Volha úspěšně absolvoval první zkušební jízdu po řece Temži v Londýně. Britským obchodním zástupcům se líbil, a tak se Volhy mají ještě letos používat k turistickým projížďkám. Člun dosahuje rychlosti 80 km/h.
Austrálie – Známý mořeplavec Alec Rose opustil v těchto dnech Melbourne a bude se plavit na své jachtě Lively Lady po vzoru Sira Francise Chichestera do Francie plných šest měsíců. Počasí na moři mu zrovna nepřeje, a tak možná i trochu déle.
USA – Kameraman, který se v newyorském parku Morningside chystal natáčet něco docela jiného, stiskl po výkřiku „pomoc“ mimoděk spoušť. A tím pomohl policii usvědčit dva mladíky, kteří v parku přepadli staršího chodce. Daleko neutekli a brzo byli oba za mřížemi.

4. Tanková loď v USA a záplavy v NSR
Po srážce liberijské lodi s tankovým člunem v průplavu u Houstonu došlo k výbuchu tří vlečných nádrží s vysokooktanovým benzínem. Plameny z 30 tisíc barelů bylo vidět v okruhu 55 kilometrů. Při nehodě nepřišel nikdo o život. Shodou okolností v téže době došlo k výbuchu nafty v nedaleké rafinerii. Tři dělníci byli vážně popáleni.
Obleva přinesla záplavy. Rozvodněný Rýn, Rhôna, Mosela i další řeky zaplavily značnou část území Západního Německa. Toto je rozbouřený Dunaj, jehož hladina stoupla při tání o několik metrů. Záběry z města Pasov u rakouských hranic. Podobný obraz skýtají však nyní i další německá města. V Bonnu například ohrozila voda Rýna i řadu vládních budov. Podle posledních zpráv záplavy v Západním Německu poněkud ustoupily.

Stopáž7 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3