Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 18. 1. 1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Košíková Slavia Praha – Osnabrück Praha
V hale pražské Sparty hrála dnes Slavia VŠ odvetné utkání soutěže držitelů národních pohárů s Osnabrückem z NSR. Zvítězila Slavia.

2. Střelba na polygon Cheb
Chebští vojáci mu dali název polygon. Technicky nenáročné zařízení zkonstruovali a postavili. Slouží k výcviku na vzdušné pohyblivé cíle.

3. Filmové premiéry v Praze
V pražských kinech bude uvedena premiéra nové české komedie režiséra Martina Friče, Přísně tajné. O filmu hovoří filmová kritička dr. Drahomíra Novotná.

4. Autosalon v Belgii
Brusel (Belgie) – Včera byl zahájen v Bruselu mezinárodní autosalon. Pořadatelé letos očekávají, že ho shlédne přes půl milionu návštěvníků. Největšímu zájmu se asi bude těšit nový model Alfa Romeo, poslední typ Fordu Dagenham Escort a sovětský vůz Jalta s francouzským motorem Renault. Vynalézavost japonských konstruktérů už dávno nepřekvapuje – toto je úspěšný Datsun. Celkem se letos bruselského autosalonu zúčastní firmy ze 13 zemí.

5. Den ve světě
Velká Británie – Li Kuang-jao, ministerský předseda Singapuru, který je právě na návštěvě v Londýně, hovořil o britském odsunu ze Singapuru a vyslovil naději, že vzdor opatřením Wilsonovy vlády dostane Singapur od Velké Británie vojenskou výzbroj včetně raket země – vzduch. Také dnešní vydání listu Financial Times předvídá britské zbrojní dodávky, a to jak Singapuru, tak i Malajsii.
Londýn (Velká Británie) – Izraelský premiér Levi Eškol, který je také na návštěvě v Londýně, hovořil k odchodu britských jednotek z Perského zálivu. Vyslovil obavu, že hrozí nebezpečí vpádu cizích vojsk. Na přímou otázku, kdo by to mohl být, Eškol neodpověděl. Není pochyb, že měl na mysli SSSR.

6. Zamrzlý Dunaj v Maďarsku a sněhová vichřice v USA
Z letadla, které startovalo z budapešťského letiště, natočil kameraman záběry zamrzlého veletoku. Dunaj zaplnila ledová tříšť, se kterou mohou s úspěchem zápasit jen ledoborce. Na maďarském úseku Dunaje se jich plaví celkem šest.
Středozápadní oblast USA postihl mimořádně silný nápor zimy. Vichřice zavála komunikace a strhla dráty elektrického vedení. V Clarksville zůstalo 45 tisíc lidí po mnoho hodin bez proudu, a tak se brány kasáren a vojenských krytů, které jsou dobře zásobovány světlem i teplem, otevřely mimořádně i civilistům.

Stopáž5 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3