Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 17.1.1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Husajn I. a Násir v káhirském paláci Kubeh
Jordánský král Husajn I.a egyptský prezident Gamál Násir se sešli v káhirském paláci Kubeh. Oba státníci jednali o likvidaci následků loňské války s Izraelem – zejména o hospodářské situaci Arabů na okupovaném území Jordánska a o dalších možnostech upevnění jednoty arabských zemí. O výsledcích jednání nebylo vydáno žádné oficiální komuniké.

2. Události ve světě
Velká Británie – redaktor Houdek hovoří o úsporných opatřeních, která plánuje labouristická vláda ve Velké Británii. Škrty zejména v oblasti školství a zdravotnictví vyvolaly nespokojenost poslanců Labour party, zvyšují naopak popularitu konzervativců. Hospodářské potíže znamenají mimo jiné také ústup Velké Británie z pozice světové velmoci. Vojenské vakuum, které vznikne na východ od Suezu stažením britských vojsk, budou „muset“ zaplnit Spojené státy. Lidské materiální a finanční zdroje však odčerpává vietnamská válka
Washington (USA) – protestní průvod žen. Mezi demonstranty je i aktivistka Jeannette Rankin. Redaktor Houdek připomíná Eisenhowerovu doktrínu z roku 1957. Američané bojují proti národně osvobozovacímu boji, který označili za komunistickou agresi. Vietnamská válka je USA stále více na obtíž. Jak se konflikt bude dál vyvíjet a zda USA přistoupí na mírové návrhy vlády VDR, bude jasné až po projevu „O stavu Unie“
Finsko – prezidentské volby ve Finsku
Jeruzalém (Izrael) – zasněžený Jeruzalém

3. Požár v Rotterdamu
Tyto záběry byly natočeny 24 hodin poté, kdy vypukl požár v největším světovém přístavu Rotterdam. Zavinila ho neopatrnost dělníků opravujících v noci vadu na nádržích pohonných hmot. Dvě nádrže, obsahující 7 000 tun kerosenu, shořely. Pohotový zásah více než sta požárníků zabránil rozšíření ohně na další nádrže s tekutými palivy a chemikáliemi. Svědkové požáru tvrdí, že plameny osvětlovaly oblohu až do rána. Přístav zůstal zahalen kouřem celý příští den.

4. Uctění památky vůdců dělnického hnutí Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta v Berlíně
Přes 150 tisíc Berlíňanů přišlo uctít památku vůdců německého dělnického hnutí Rosy Luxemburgové a Karla Liebknechta, úkladně zavražděných v roce 1919. Slavnosti se zúčastnili vedoucí představitelé strany a vlády Německé demokratické republiky v čele s Waltrem Ulbrichtem a Willy Stophem.

Stopáž4 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3