Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 15.1.1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.

1. Zpoždění vlaků na Hlavním nádraží v Praze kvůli mrazu
Po ránu jsme zašli na pražské Hlavní nádraží. I tady byly námrazy, kvůli kterým vlaky nabíraly až stominutová zpoždění. Jak to dnes vypadalo na Hlavním nádraží, jsme se zeptali náčelníka Františka Kotelky.

2. Start běžeckého závodu v Oslu „MONOLIT“
Diváci přišli i v sedmnáctistupňovém mrazu. První na 15 kilometrovou trať vyrazil Australan Martin, který skončil 35. z 37 závodníků. Mezinárodní účast byla vynikající, Švéd Ronlund, Fin Tainen, trojnásobný MS Nor Eggen (favorit závodu), nečekaně čtvrtý Ital Nones. Vítězem se stal nečekaně Nor Pal Tyldum. Norové budou patřit v Grenoblu k favoritům.

3. Thajský premiér na inspekci
Ministerský předseda Thajska Thanom Kittikachorn přijel na třídenní návštěvu do Jižního Vietnamu, aby povzbudil thajské vojáky, kteří bojují na straně Američanů proti vlasteneckým jednotkám. Za nejstatečnějšího bojovníka proti Národní frontě osvobození zřejmě považuje svého syna Naronta. Ten byl jediným, kterého ministerský předseda vyznamenal velkou americkou bronzovou medailí. Na ostatní už zbyla jen obyčejná vyznamenání a pro prosté vojáky upomínkové předměty. Premiér Thanom odletěl zpět do Saigonu, aby tam dodal odvahy i jihovietnamským vojákům.

4. Novoroční oslavy příslušníků kmene Meů v Laosu
Oslav se zúčastnili důstojníci královské armády a „američtí ostří hoši“.

5. Tito v Pákistánu
Jugoslávský prezident Josip Broz Tito a jeho choť Jovanka Broz přiletěli na letiště Rávalpindí na návštěvu Pákistánu. Vítá je pákistánský prezident Ajjúb Chán.

Stopáž5 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3