Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 13. 1. 1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. V domobraně ve Vietnamu slouží i ženy
Ve Vietnamské demokratické republice se utvořily dámské milice. Pod vedením mužských instruktorů se učí základům vojenské taktiky.

2. Příprava československých atletů v Jablonci nad Nisou na novou sezónu
Českoslovenští lehcí atleti Daněk, Smetana a Burda se intenzivně připravují v Jablonci nad Nisou na novou sezónu.

3. Šéfkuchař vaří pro TN
Antonín Pilař z Domu potravin pro nás připravil recept na marinované kuře.

4. Zvýšení výrobní kapacity kamen v Maďarsku
Roste zájem o kamna na naftu a topné oleje. Pracovníci závodů mechanických zařízení se rozhodli této poptávce vyhovět. Rozšířili výrobní kapacitu a do konce roku dodají na trh 150 tisíc moderních kamen na topné oleje, což se rovná produkci za předcházejících 10 let.

5. Kaleidoskop
Londýn (Velká Británie) – Zábavná výstava pro děti Daily Mail Schoolboys and Girls Exhibition. Mezi řadu atrakcí patří k nejpřitažlivějším parašutistické tréninkové zařízení.
Francie – Poslední novinkou automobilky Citroën je vůz Diana typ 2CV. Dosahuje rychlosti 100 km/h při spotřebě mezi 5–6 litry benzínu. Kromě drobných konstrukčních zlepšení jsou největší předností nového vozu přední světla umístěná na pohyblivém čepu tak, že se otáčejí shodně s předními koly.
Francie – Na dráze nedaleko Paříže byl vyzkoušen nový francouzský dopravní prostředek – aerovlak. Je poháněn leteckými turbínami a při prvních pokusných zkouškách dosáhl rychlosti 345 km v hodině. Pojme 84 cestujících a zajistí rychlé spojení mezi francouzskými městy.
Nagano (Japonsko) – Každý den vycházejí divoké opice z lesa v provincii Nagano a pan Hara je pravidelně krmí. Na Nový rok připravil opicím překvapení. Do malého jezírka přivedl vodu z místního termálního pramene a připravil opicím novoroční lázeň.
Bombaj (Indie) – George Harrison, člen britské kapely Beatles, je v současné době v Bombaji, kde řídí nahrávku své hudby pro film Wonderwall. Jeho skladby jsou silně ovlivněny indickou lidovou hudbou. Harrison sám nehraje ani nezpívá. V jeho orchestru hrají výhradně Indové na tradiční lidové nástroje. Při přestávce mezi natáčením se však kytarista Beatles k hudebníkům připojil a zazpíval si s nimi Bhajans – tradiční píseň na oslavu indického boha, která se zpívá vždy 11 dnů po úplňku měsíce.
Francie – Blíží se ZOH v Grenoblu a chystají se na ně i módní tvůrci. To jsou zimní oděvy od Pierre Balmaina, který je oficiálním návrhářem obleků pro olympijské hostesky.
Francie – Móda pro letošní zimu.
Velká Británie – Přehlídka dámských klobouků ve stylu 20. let.

6. Tisková konference australského premiéra Johna Gortona
Nově zvolený premiér Austrálie John Gorton uspořádal první tiskovou konferenci a současně se stal také vůdcem vládní Liberální strany. Johnu Gortonovi je 56 let, před svým zvolením byl ministrem pro školství a vědu. Nastoupil na místo Harolda Holta, který před několika týdny tragicky zahynul.

Stopáž10 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3