Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 6. 1. 1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. Oblastní přebor dorostu v lyžování – Rokytnice Rokytnice nad Jizerou – 1. závod oblastní soutěže dorostu Středočeského kraje a Prahy – Starší dorostenka Bartáková vyhrála běh na 3 kilometry. Krasilová z pražské Slavia VŠ byla druhá, Koťátková skončila mezi mladšími dorostenkami třetí. Závod starších dorostenců na 8 km byl soubojem Svobody ze Senohrab a Málkem z Kolína. Zvítězil Málek. Svoboda skončil druhý.

2. Nástup nováčků Československá lidová armáda – V nezvyklém termínu krátce po Novém roce nastupují do některých útvarů armády opět nováčci.

3. Zajímavosti Kaleidoskop Velká Británie – Londýn – Silvestrovské oslavy. Londýn – Výstava lodí a člunů. Do výstavních prostor se však nevešla sedmitunová jachta, stejná na jaké plul kolem světa Francis Chichester. Peru – Šedesát let už jezdí vlak mezi hlavním městem Peru Limou a stanicí Huancayo. Starý vláček šplhá na své každodenní pouti až do výšky 4781 metrů. Cestujícím, kteří mají v takových nadmořských výškách potíže s dýcháním, poskytuje společnost kyslíkové přístroje. Majitelé chtěli linku zrušit, tím by však odřízli od světa mnoho obyvatel Andských velehor, takže šedesátiletý vláček bude sloužit dál. USA – Dave Brubeck Quartet – Saxofon Paul Desmond, bicí Joe Morello, basa Eugene Wright, piano Dave Brubeck – americká džezová skupina , která má své příznivce na celém světě. Na sklonku roku se rozloučili se svým obecenstvem, kterému hráli po 17 let. Jejich poslední skladbou byla nestárnoucí Saint Louis Blues. Velká Británie – Nedostatek garáží a parkovacích míst ve městech je problém celosvětový. Po svém ho vyřešila herečka Doreen Moore. Když pokuty a nedovolené parkování přesáhly únosnou mez, rozhodla se zaparkovat své auto v jídelně.

Stopáž9 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3