Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 4.1.1968.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. Domácí zpravodaj Pražský Ungelt byl už v 10. století obchodním střediskem, tady se vybíralo clo. Později, jak šel čas, Ungelt ztratil svůj význam a chátral. V současné době slouží jako skladiště 19 pražských podniků. Na Národním výboru v Praze se zrodil nápad založit jakési zájmové sdružení, patrně akciovou společnost, pro obnovu a využití Ungeltu jako hotelu. Řadě podniků se tak nabídla možnost pomoci Praze i sobě a získat možnost ubytovat své obchodní partnery přímo v centru Prahy. Prvním podnikem, který projevil zájem, je Průmysl papíru a celulózy. Dále zájem projevily ČKD Dukla, Tesla Praha a další. Autoři projektu jsou architekti Zdeněk Vávra a František Flašar.

2. USA Na letecké základně Forth Worth v Texasu byl předveden odborníkům vojenský americký letoun RF 111 A . Při prvním tříhodinovém letu bylo zejména odzkoušeno plynulé sklápění křídel a funkce navigačních přístrojů. Nový stíhací bombardér je vybaven radarem, kamerami a zařízením pro vidění v noci, zabudovaným do palubních zbraní. Bude nasazen do taktických svazů amerického válečného letectva.

3. Kanada Na letišti v Churchillu přistálo letadlo se dvěma kanadskými Eskymáky, kteří byli nedobrovolnými Robinsony na ledové kře plující Hudsonovým zálivem. Při jízdě přes ledový příkrov na motorových saních se dostali do mlhy. Když se zvedla, zjistili, že se nalézají na širém moři. Po deseti dnech strávených bez jídla a bez pití byli oba muži konečně objeveni kanadským vojenským letadlem. Podle vyjádření trosečníků i lékařů přišla záchrana v hodině dvanácté.

Stopáž2 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3