Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 3.1.1968. Částečně se zvukem.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. Názory ze zahraničí – Houdek V obraze se dochoval pouze úryvek novoročního provolání katalánského violoncellisty a dirigenta Pabla Casalse, který pronesl v exilu na zahradě svého sídla sídlo v americkém Puerto Rico. Druhý úryvek je z novoročního poselství francouzského prezidenta Ch. de Gaulla.

2. Příslušnice VB Poslední orientační prověrky a informace na učebně, čekaly včera naše nové příslušnice Veřejné bezpečnosti. Od 2. ledna nastoupilo službu deset děvčat v hodnosti strážmistryň, aby se věnovaly dozoru nad silničním provozem a řízením dopravního ruchu v Praze. Ozbrojeny středoškolským vzděláním, znalostí dvou světových jazyků a teoretickým kursem potřebným pro své zaměstnání, nastoupily na svá stanoviště ve středu hlavního města. Již první den svého působení jim přinesl práci až nad hlavu. Záznamy, informace, ochrana a někdy i napomenutí, zatím bez pokuty, ale pozor— nebude to tak vždycky.

3.Výstavba Karl-Marx-Stadtu I v Karl-Marx-Stadtu svádějí stavbaři každoroční boj s počasím, ve čtyřiceti metrové výšce dělají montéři poslední úpravy na nově pokryté střeše. Městské centrum má být hotové v polovině roku, ale 606 stavbařů chce stanovený termín zkrátit. Do roku 1972 má Karl-Marx-Stadt dostat ještě novou sportovní halu a výškový hotel.

4. Japonsko – Ósaka Expo 70 Senrioka poblíž japonské Ósaky – dějiště světové výstavy v roce 1970. Brány Expa se sice otevřou až za dva roky, ale stavební práce musí být zahájeny už nyní. Jenže v Japonsku to není jen tak. Aby byla výstava úspěšná, musí se její místo nábožensky očistit. Teprve potom smí starosta města odpálit první nálož na staveništi. Ani tím by ještě úspěch nebyl zaručen. Je nutné místu požehnat, a tak zatímco na zemi buldozery srovnávaly první haldy hlíny, žehnali kněží způsobem opravdu moderním z helikoptér. Snad si přitom představovali Expo 70 pravě takhle. Japonsko – čínské umění Tisíce čínských uměleckých předmětů prodávají nyní v Tokiu. Jsou to vzácné exempláře z čínských muzeí. Japonští obchodníci je velmi levně skoupili v průběhu kulturní revoluce v Kantonu. Největší zájem byl o staré čínské malby a porcelán. Snad se alespoň v rukou japonských sběratelů poklady čínského umění uchovají pro příští generace.

5. Výstava Karla Chaby Včera večer byla v galerii Mladé Fronty v Praze zahájena výstava obrazů Karla Chaby, na kterou vás zveme naší malou reportáží.

6. Komentované zpravodajství – Kopecký Reportáž se věnuje zahraničně politické situaci. Obrazový materiál z velké části chybí. Letiště, Hubert Humphrey – vystupuje z auta s manželkou. Bonn – budova celek, Nicholas Katzenbach přijetí, ministr zahraničí bonnské vlády W.Brandt.

Stopáž7 minut
Rok výroby 1968
 P čb 4:3