Dochované zpravodajské šoty s datem vysílání 1.1.1968. Bez zvuku.

Část textu odpovídá dobovému komentáři.
1. Módní institut Německé demokratické republiky slaví 15. výročí svého založení. Přehlídka, kterou v rámci oslavy institut uspořádal, byla ukázkou moderní štíhlé linie modelů. Uplatnily se na ní klasické i módní vzory látek. Novým pojetím překvapily zejména dámské pláště. Celá kolekce, kterou Módní institut nabízí obchodu, byla moderní a atraktivní.

2. Bižuterie, která se v Německé demokratické republice dosud vyráběla v mnoha malých dílnách, byla přemístěna do nového velkého závodu v Gotě. V novém roce si tvůrci módních ozdob tohoto soustředění výroby slibuji zvýšení produktivity práce a nové možnosti ve vytváření moderních a líbivých vzorů.

3. V Jakutsku – zemi věčných mrazů – probíhá závěrečná fáze výstavby prvního plynovodu v této oblasti Sovětského svazu. Jediným spolehlivým prostředkem dopravy je zde vrtulník, tento obří si snadno poradí i s potrubím o váze 6,5 tuny. Už v tomto roce dopraví nový plynovod první krychlové metry ušlechtilého paliva z jakutských ložisek.

4. V Maďarské lidové republice dokončili úplnou elektrifikaci dopravní tepny – železniční magistrály spojující východní a západní hranici země. Na 500km trase budou jezdit maďarské elektrické soupravy rychlostí 100km v hodině Jen na nově dobudovaném úseku ušetří elektrifikace v novém roce přes 6 tisíc tun kvalitního uhlí. ČSA–letadlo Tu-124.

Stopáž3 minuty
Rok výroby 1968
 P čb 4:3