Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Leonov ve Východočeském kraji

Leonov ve Východočeském kraji

Čáslav - Hradec Králové - Letec kosmonaut hrdina Sovětského svazu podplukovník Alexej Archipovič Leonov zavítal dnes dopoledne mezi čáslavské vojáky. Po besedě, na které byl promítán film z vesmíru "Ve skafandru nad planetou”, odejel do Hradce Králové. Tam byl včele přivítán zástupci pionýrů, svazáků a obyvatel krajského města. Vedoucí tajemník krajského výboru strany František Pecka pak pozval soudruha Leonova na krátkou besedu s představiteli kraje. Zítra se kosmonaut Leonov zúčastní tiskové konference v přednáškovém sále Národního muzea v Praze.

Zachraňte důl Erika

Zachraňte důl Erika

Úvaha nad plýtváním energií, spotřebou uhlí. Je zapotřebí úsporných žárovek a spotřebičů.

Výročí Varšavské smlouvy

Výročí Varšavské smlouvy

Plzeň - Účastníky oslav 10. výročí Varšavské smlouvy přivítal dnes na plzeňské radnici předseda městského národního výboru Gustav Rada.
Ministr národní obrany armádní generál Bohumír Lomský a čestní hosté v čele se zástupcem spojeného velení Varšavské smlouvy generálplukovníkem Kuščevem se pak zúčastnili slavnostního zasedání v plzeňském divadle.

Majáles v Českých Budějovicích

Majáles v Českých Budějovicích

České Budějovice - Včera začal budějovický majáles. Děkan Neumann z Vysoké Školy zemědělské tuplák Budvaru slavnostně pokřtil, s námahou nemalou vypil a tím znamení k pochodu dal. Na Žižkově rynku proběhl volební boj o titul krále Majálesu. Veselice pokračovala do pozdních hodin v místním parku za svitu ohňů.

Nový nábytek pro Brno

Nový nábytek pro Brno

Ledenice - Výrobní družstvo Ledenický nábytek - Tuto kolekci zhotovili truhláři z Ledenic pro expozici výrobních družstev na brněnském veletrhu, zařízení obývacího pokoje má některé plochy upravené polyesterovým lakem. I dětský pokojík budou mladí manželé jednou potřebovat - takzvaný švédský nábytek je doplněn patrovým dvojlůžkem.

Jak vypadá Strahov

Jak vypadá Strahov

Praha - Strahov - Přípravy na 3. celostátní spartakiádu. Na cvičební ploše se dokončují poslední úpravy. Za několik dnů se už zaleskne šestnáct tisíc značek. Ochozy voní čerstvou omítkou a mizí poslední lešení, nové spartakiádní městečko je už téměř dokončené. Na 150 tisíc cvičenců čekají šatny, provozní budovy a zdravotnická zařízení. Po dokončení spartakiády bude celý areál dočasným domovem vysokoškolských studentů. Ani na poštu se nezapomnělo.

Afroasijská konference

Afroasijská konference

Ghana - V ghanském městě Winneba poblíž Akkry probíhá tento týden čtvrtá konference solidarity lidu Asie a Afriky.
Ke 400 delegátům, hostům a pozorovatelům konference promluvil v zahajovací den ghanský prezident Nkwame Nkrumah. Zdůraznil, že hlavním pojítkem účastníků jednání je společný boj proti imperialismu, kolonialismu a neokolonialisnu, úsilí o upevnění národní nezávislosti a míru. Solidarita asijských a afrických národů, kterou nelze chápat jako seskupování na rasovém základě, je obzvláště důležité dnes, kdy imperialismus útočí v Africe, Asii i Latinské Americe.

Přehrát vše
Stopáž11 minut
Rok výroby 1965
 P čb 4:3