Hlavní zpravodajská relace ČST – němé

Obsah dílu

Maheu u chemiků

Maheu u chemiků

Praha - Za svého pobytu v Praze navštívil generální ředitel UNESCO René Maheu Ústav makromolekularní chemie Československé akademie věd na Petřinách. Hosta uvítal ředitel ústavu akademik Otto Wichterle se svými spolupracovníky. V jejich doprovodu si potom pan Maheu prohlédl jednotlivá oddělení a laboratoře. Moderní novostavba byla dokončena před dvěma lety a dnes ústav patří mezi nejlépe vybavená vědecká pracoviště v republice.

Týden maďarského filmu

Týden maďarského filmu

Praha - kino U Hradeb - Zahájení Dnů maďarského filmu. Delegaci filmařů vede zástupce generálního ředitele madarské kinematografie Istvan Kondor a členy jsou herečka Silvia Dallosová a režisér Mihaly Szemes. Přehlídka nových filmů je součástí oslav dvacátého výročí osvobození Madarska. Zároveň byla v kině otevřena výstava Dvacet let maďarské kinematografie. Je přehlídkou filmů, které získaly ceny na festivalech a připomene nám ty, které byly u nás s úspěchem promítány.

Labutě

Labutě

Jaroměř - Starý Ples - Záplavy a "labutí jezero".

Vražda v Alabamě

Vražda v Alabamě

USA - Alabama - Místo na silnici ze Selmy do Montgomery, kde američtí rasisté zastřelili paní Violu Liuzzovou. Paní Liuzzová se zúčastnila akce obránců práv černošského obyvatelstva. Detektivové federální policie zatím vypátrali čtyři podezřelé z vraždy, všichni jsou příslušníky rasistické organizace Ku Klux Klan. Zde jdou tři z nich - William Eaton, Eugene Thomas, Collie Wilkins. Čtvrtý je v jiném vězení. Dům zavražděné, její manžel a dvě děti. Vražda jejich matky vyvolala pobouření u americké veřejnosti. Prezident Johnson byl nucen nařídit nejpřísnější pátrání. Pan Liuzzo mu v telefonickém rozhovoru děkuje za tato opatření.

Tiskovka s Maxem Reimannem

Tiskovka s Maxem Reimannem

NDR - Na včerejší tiskové konferenci odsoudil Max Reimann, první tajemník ústředního výboru Komunistické strany Německa úsilí bonnské vlády získat pro západní Německo atomové zbraně. V předvolebním provolání k zástupcům světového tisku Max Reimann prohlásil, že Komunistická strana Německa bude podporovat akční program západoněmeckého odborového svazu proti nebezpečné politice křesťanských demokratů Adenauera, Erharda a jejich stoupenců.

Jaro 1965 - Správná obsluha 12-ti řádkové sečky

Jaro 1965 - Správná obsluha 12-ti řádkové sečky

Jičín - Agrostroj - Ukázka správného seřízení 12-ti řádkového secího stroje.

Výstavba Budějovic

Výstavba Budějovic

České Budějovice - V roce sedmistého jubilea města se hodně staví i bourá. Mizí staré přízemní domky v Pekárenské ulici. Na jejich místě budou postaveny moderní panelové domy. Staroměstskou ulici čeká podobný osud. Na místě jedné z nejstarších částí jihočeské metropole vyroste do roku 1972 moderní městská čtvrť pro dvacet tisíc obyvatel. Podle projektu inženýrů architektů Hlouška, Konopky a Vojty dochází v Československu poprvé k tak rozsáhlé přestavbě celé městské čtvrti.

Přehrát vše
Stopáž8 minut
Rok výroby 1965
 P čb 4:3